Словаччина звинуватила Росію у втручанні в парламентські вибори

 • На виборах переміг Роберт Фіцо, який обіцяв припинити військову допомогу Україні.

  Словаччина в понеділок звинуватила Москву у втручанні у вибори, що відбулися у вихідні. Про це пише Голос Америки, передає УНН.

  Словаччина заявила про втручання після передвиборних висловлювань директора Служби зовнішньої розвідки РФ, який стверджував, що проукраїнська центристська партія Словаччини є “довіреною особою США”. Ця партія, “Прогресивна Словаччина”, посіла друге місце з 18% голосів (Партія Фіцо “Напрямок – соціальна демократія” (SMER) отримала 23%).

  “Ми розглядаємо подібну навмисно розповсюджувану дезінформацію як неприпустиме втручання Російської Федерації у виборчий процес у Словацькій Республіці”, – наголошується в заяві МЗС Словаччини.

  До зовнішньополітичного відомства країни викликало співробітника російського посольства і закликало Москву “припинити дезінформаційну діяльність, спрямовану на Словаччину”.

  У ході передвиборчої кампанії 59-річний Фіцо обіцяв, що Словаччина, яка є членом НАТО, не надішле “жоден патрон” в Україну, і закликав до поліпшення відносин з Росією.

  У зв’язку із заявами Словаччини про російське втручання представник Держдепартаменту Метью Міллер заявив, що Вашингтон “перебуває у тісному контакті з нашими словацькими колегами з цього приводу”.

  “Сполучені Штати не займають чийсь бік в іноземних виборах”, – додав Міллер, заявивши, що США “продовжать працювати разом з урядом, обраним словацьким народом”.

  Раніше того ж дня президент Словаччини Зузана Чапутова доручила Фіцо сформувати новий уряд, наголосивши на необхідності “поважати результати демократичних виборів”.

  Нагадаємо, “У нас більші проблеми”: переможець виборів у Словаччині хоче припинити допомогу Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!