Слово як зброя: в Івано-Франківську відкрили книгарню “Орієнтир”

 • Сьогодні, 26 травня, в Івано-Франківську відбулось відкриття фірмової крамниці книжкового видавництва “Орієнтир”. Це колектив військових-добровольців та волонтерів, який взяв на себе місію збору ідей, що повинні змінити українське суспільство.

  Книгарня знаходиться на “стометрівці”, за адресою вулиця Незалежності, 18. На її полицях – трактати давніх філософів про державу та опір їй, світоглядна література націоналістичного спрямування, мемуари учасників Майдану та війни на Сході.

  “Наша боротьба вже триває не один рік, і зараз вона переходить в інші сфери. Ми розуміємо, що перемоги неможливо досягти виключно військовим шляхом. Наші побратими з полку “АЗОВ”, і не тільки, роблять на фронті все, щоб закінчити цю війну перемогою України. А ми прийняли рішення видавати книги – пишемо про військові операції та про людей, які їх проводять. Маємо також плани видавати літературу для дітей, адже патріотичне виховання дітей і молоді є необхідною складовою нашої перемоги. Вітаю іванофранківців з тим, що перша наша книгарня відкрилась саме тут”, – розповів засновник видавництва “Орієнтир” Марко Мельник.

  Координатор видавництва в Івано-Франківську Марта Дем’янчук зазначила, що заради відкриття крамниці був пройдений довгий шлях. Зокрема, була проблема з дозволом на вивіску – вона, мовляв, була надто великою.

  “У нас чиновники люблять морщити чоло і говорити “так, українська книга скоро здобуде широку підтримку”, але при цьому кажуть, що у нас надто велика вивіска. А коли ми звертали увагу на те, що російські банки можуть мати які завгодно вивіски, вони казали – “ну це ж частина їхнього брендбуку, проявіть толерантність! Але врешті-решт, постання фірмової крамниці є знаковим. Сила ідеї криється під палітурками цих книг. Я пригадую 2008 рік, коли ми друкували “самвидав” на принтерах і зшивали книги звичайними степлерами. Сьогодні бачимо значний прогрес – хоча, на жаль, ще є люди, які не відрізняють Дмитра Донцова від Дар’ї Донцової. І саме на цю неосвічену частину людей ми спрямуємо свій прожектор ідей”, – додав координатор Івано-Франківського обласного осередку “Національного Корпусу” Сергій Сивачук.

  DSC_3760 DSC_3761 DSC_3763 DSC_3765 DSC_3767 DSC_3769 DSC_3775 DSC_3776 DSC_3777 DSC_3779 DSC_3781 DSC_3783 DSC_3793 DSC_3796 DSC_3799 DSC_3803 DSC_3809 DSC_3812

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!