Служби в церквах Франківська проходять за розкладом

 • Служби в церквах Івано-Франківська проходять за розкладом – введення карантину на їхнє проведення не вплинуло.

  11 березня глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук закликав священників та парафіян дотримуватися правил безпеки та особистої гігієни у храмах, пише “Суспільне”. 

  Зокрема, він попросив літніх людей та батьків з маленькими дітьми залишатися вдома, дивитись онлайн трансляції служби, також не цілувати ікони. Ліліана Лавринюк відбула сьогодні службу у храмі. Жінка каже, що намагається не пропускати служби по неділях. Про карантин знає, але вважає, що дотримання елементарних правил вбереже від захворювання.

  “Я вже не цілувала ікону, як зазвичай. Намагаюся ручку якось так рукавом брати. Ніби ніхто не кашляв в церкві. Все було як завжди. Може трохи ближче стояли один біля одного, бо я знаю, що треба хоча б метр тримати дистанцію. Але всі молились, співали, ніхто не кашляв. Це означає, що поки все нормально“, – каже парафіянка.

  Мар’яна Бурдун разом з півторарічним сином також прийшла до церкви. Слухала службу на вулиці. Каже, у дворі лишилась через дитину, яка заснула. Паніка щодо коронавірусу та карантин абсолютно не вплинули на її життя.

  Я спокійно ставлюся до ситуації. Живу так як і жила: ходжу на тренування, гуляємо з дитиною. Себе від всього вберегти і застрахувати не можеш. Можна навіть сидячи вдома, щось підхопити, захворіти, або, не дай Боже, померти. Не треба впадати в паніку. Треба вести себе спокійно і дбати про здоров’я“, – розповіла Мар’яна Бурдун.

  Отець Себастьян каже, що непомітно, чи зменшилась кількість парафіян у храмі. Особливих заходів безпеки тут не ввели: дезінфекцію приміщень не проводять. Онлайн трансляції сьогодні також не відбуваються. Священники радять не цілувати ікони. Про безпеку під час таїнства причастя подбали ще кілька років тому, розповідає отець Себастьян.

 • Ми причащаємо так, що контакту з людиною не відбувається взагалі. Священник кладе причастя в уста людини і фізичного дотику немає. А, навіть, якби хтось випадково, доторкнувся, то ми таку людину повчаємо, наставляємо. Ми вже робимо так багато років“, – сказав отець.

  Нагадаємо, нещодавно в Україні зафіксували першу смерть через коронавірус. Також у поліклініках Франківська через карантин вводять обмежувальні заходи.

  А з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції, від 12 березня до 3 квітня всі без винятку навчальні заклади в Україні закрили на карантин.

  Також, в Івано-Франківську  вирішили закрити всі кафе, ресторани і торгові центри.  Така ж ситуація і в Бурштині.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!