Смарт-житло – найпопулярніший запит на ринку нерухомості. Квартири сьогодення чи майбутнього?

 • Попит на житло за останній рік почав зростати, а от купівельна спроможність українців надалі залишається недостатньо високою. Дозволити собі квартиру великої площі зараз може не кожен. Натомість почало надходити все більше запитів на нові смарт-квартири. Ось уже другий рік поспіль вони продовжують завойовувати ринок нерухомості.

  Аналітичний центр «Благо» дослідив причини цього. Та чи збережеться така тенденція надалі?

  Різниця між смарт-квартирою і квартирою-стандарт помітна вже на стадії проектування. Смарт-квартири не мають довгих кімнат з незрозумілими кутами та зайвими метражами. Все частіше у них наявні панорамні вікна вздовж усього фасаду.

  У Європі смарт-житло уже давно не новинка. Його часто обирають одинаки, які прагнуть компактності і зручності у побуті. На думку експертів, у найближчі роки в Україні кількість власників таких квартир теж буде зростати.

  Очевидною перевагою «розумного дому» над стандартною квартирою є вільне планування. Його несучі конструкції “заховані” в основний каркас житлового будинку і не впливають на мобільність і функціональність. Також вагому роль відіграють габарити придбаної квартири. Від них залежить зонування приміщення.

  Смарт-квартири в м. Івано-Франківську проектують площею від 40 кв. м. Така пропозиція зараз доступна у новому районі “Manhattan”.

  Хто купує таке житло?

 • Сьогодні найбільше купує квартири формату smart саме молодь. При цьому стають власниками функціональних приміщень і літні люди.  Це здебільшого зумовлено необхідністю продажу колишнього житла. Інакше кажучи, стати власником smart-квартири може кожен, незалежно від віку.

  Як заохочення і наочний приклад експлуатації «розумного дому», забудовники зараз пропонують покупцям свого роду «інструкцію з експлуатації». Проектувальники разом з дизайнерами розробляють для майбутніх мешканців варіанти оптимального використання простору смарт-житла. Тобто на додачу до ключів від нової квартири можна також отримати і наочну ілюстрацію, як розмістити меблі. Таке «орієнтування на місцевості» дозволяє максимально задіяти корисну житлову площу, при цьому залишаючи вільний простір.

  Такі переваги змушують українців поступово відходити від стандартного уявлення про свій дім. Зміни в економіці та цінностях впливають і на попит. Тому експерти прогнозують, що бум на смарт-квартири тільки почався і варто очікувати, що такі варіанти житла з часом займуть вагому частку на ринку нерухомості всієї України.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!