Сніг до двох метрів: На Прикарпатті замело обсерваторію на горі Піп Іван

 • Сьогодні, 31 жовтня, у деяких регіонах Івано-Франківської області лютує негода.

  У Карпатах випав сніг. А на горі Піп Іван заметілі настільки сильні, що місцями товщина снігового покриву понад два метри. Рятувальники просять бути обережними.

  “Станом на 17:00 на вершині гори Піп Іван вітер південно-західний 16-17 м/с. Температура повітря – 11 °С. Сильна заметіль, яка не вщухає від неділі. Товщина снігового покрову 1 метр, в деяких місцях надуви більше 2 метрів. Один з входів замело повністю, той, яким користуємось, відкопуємо щогодинно. У неділю опівдні швидкість вітру становила 32 м/с. Зі стін обсерваторії зривало великі шматки льоду і снігу та кидало по території”, – йдеться у повідомленні Чорногірського гірського рятувального поста у фейсбук.

  Варто також зауважити, що основний корпус обсерваторії наразі закритий для відвідувачів, протягом літа-осені у ньому проводилися будівельні роботи, а на зимовий період його законсервовано. Однак, зважаючи не те, що г. Піп Іван відвідує значна кількість туристів, при рятувальному пості обладнано приміщення, у якому можна перечекати ускладнені метеорологічні умови.

  ї

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!