Снятинчани протестують у Франківську: люди хочуть до Матеївецької ОТГ, а не до Заболотівської


 • Сьогодні, 30 січня, до Івано-Франківької ОДА також приїхали мешканці трьох сіл на Снятинщині.

  Вони приїхали з сіл Хлібичин, Турка Борщівська та Борщів. Прикарпатці хочуть, щоб їх села приєднали до Матеївецької ОТГ, що на Коломийщині, а не до Заболотівської ОТГ. Кажуть, громада на Коломийщині перспективніша.

  «Відповідно до генплану, ми належимо до Заболотівської ОТГ. Але ми туди не хочемо. Матеївецька ОТГ багатша. Там є школи, садки. У Заболотові завжди немає місця для дітей. А Матеївецька ОТГ готова хоч зараз. Ми хочемо як найкраще для наших дітей», – говорить прикарпатка Любов Луць.

  Раніше мешканці селі Новоселиця, Джурів, Попельники і Тучапи теж протестували проти їхнього приєднання до Заболотівської ОТГ.

  Снятинчани кажуть, що уже приїжджали до облдержадміністрації з таким проханням, однак їм відповіли що це питання мають вирішити депутати їхньої сільської ради. Однак після цього депутати на сесію сільської ради перестали приходити.

  «Наші депутати взагалі до нас не прислуховуються. Село без бюджету, бо сесії уже півроку не було. До нас приїжджала адміністрація Матеївецької ОТГ, і вони не проти нашого приєднання», – обурюються селяни.

  Мешканці провели таємне опитування у трьох селах та з’ясували, що більшість мешканців хочуть до Матеївецької ОТГ.

  «Заболотів для нас ніщо. Вони тільки грошей наших хочуть та ресурсів. А у Коломиї – перспектива. Надають усі послуги. Є лабораторії, великий Дім культури, ЦНАП», – говорить прикарпатка Світлана Захарук.

  Нагадаємо, франківська міськрада намагатиметься приєднати Тисменичани до ОТГ.   Аби привернути увагу до своєї проблеми, активісти з Тисменичан планували перекрити дорогу. Але до акції протесту справа не дійшла, 15 січня ініціативну групу запросили на розмову з цього приводу до Івано-Франківської облдержадміністрації.

  Більше про це читайте у матеріалі «Хочемо до міста».

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!