Сьогодні у Верховині планують провести Народне віче за збереження сіл від об’єднання у громади

  •  Останніми днями Верховинські активісти масово розсилали запрошення на Віче у соцмережах, насамперед адресуючи їх молодим верховинцям. Вони стверджують, що об’єднання громад зараз відбувається у неконституційний спосіб та закликають верховинців прийти на віче для боротьби з з внутрішньою окупацією. Віча мало розпочатися о 12:00 на головній площі райцентру – майдані Шевченка, біля пошти. Повідомляє  verchovyna.at.ua.

     “Запрошую всіх друзів, а з вами сподіваюсь прийдуть ваші друзі на народне віче з питання збереження сіл та району в існуючих адміністративно-територіальних межах”, – йдеться в повідомленні. “Думаю, саме молодь здатна вийти з рамок “совкового мислення” та дати приклад старшому поколінню до активніших дій. Об’єднання громад в неконституційний спосіб позбавить нас громадян України можливості здійснити це в конституційний спосіб, шляхом набуття громадами статусу юридичних осіб публічного права. Земля та природні ресурси мають належати народу не лише на декларативному рівні, а й на рівні правозастосування через юридичне оформлення цього права за громадами (конституційними). Попереду боротьба з внутрішньою окупацією в конституційно-правовій площині. Докладніше на віче 9 березня 2016р. о 12:00 (біля пошти). Сподіваюсь на небайдужість до такої важливої суспільно-значущої справи”, – йдеться у заклику організаторів до верховинців.

    Нагадаємо, Децентралізація влади у класичному розумінні – це розширення повноважень місцевих громад та надання їм права самостійно розпоряджатися заробленими коштами. До повної децентралізації нам ще, звичайно, далеко, однак перші кроки у цій справі зроблено.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!