Сонні підлітки та невиспані батьки

  • Коли я був маленьким і мама змушувала мене лягати спати, я мріяв вирости і не спати ніколи-ніколи або принаймні, лягати тоді, коли заманеться.

    Тепер розумію, що бажання ніколи-ніколи не спати було по-дитячому наївним і дурним. Зараз у мене бувають такі періоди, коли я дуже люблю спати: це тоді, коли йде сніг, або навесні, коли у мене авітаміноз, або коли у мене просто є настрій до спання. Спання набагато корисніше, ніж неспання. Моя мама каже, що ідеальна тиша в квартирі тоді, коли я сплю. Раніше рано лягав і рано вставав. Тепер я віддаю перевагу пізньому ляганню, але рано вставати все одно потрібно. Тому іноді не висипляюся і стаю агресивним.

    Нормальний сон, кажуть американські науковці, – це 7-9 годин. Вони дослідили, що  люди різних професій сплять по-різному. Політики сплять найдовше, а найменше сплять піарщики та журналісти. Більшість успішних людей сплять менше семи годин. Так спить моя мама. Мені, мабуть, також доведеться у дорослому віці скоротити трохи години, відведені на спання.

    А наскільки важливий сон? І що з нами відбувається, коли ми спимо? Протягом сну людина кожну годину – півтори проходить фазу швидкого руху очей. Під час цієї фази мозок стає особливо активним і тоді, як вважають дослідники, відбувається його оновлення. На думку деяких вчених, переривання сну в цей момент тягне за собою негативні наслідки, які для організму не проходять безслідно. Порушується функція мозку, що викликає зниження працездатності та різні фізичні захворювання. В середньому людині треба спати близько 8 годин.

    Вчені говорять, що  в людей, які сплять менше 6 годин на добу, на 50 % більше схильні померти від інфаркту, якщо ж не помруть від інфаркту, то все одно не житимуть довго.

    Є такі речовини, як кофеїн, які блокують організм у потребі сну. Але брак сну призводить до того, що людина є не зібрана і її хилить у сон. І рано чи пізно, ці години треба буде відіспати назад.

    Якщо людина не спить або погано спить, то у неї знижується імунітет. Тобто коли я довго сплю, то я не просто так собі сплю і нічого не роблю, як думає мама, я оздоровлюю свій організм.

    На жаль, в Україні зі сном не все аж так добре.

  • Ніхто в нашій країні нормально не спить. Нам заважають спати проблеми, телевізор та інтернет.

    За статистикою, добре сплять лише 60 % українців. І то не факт, що добре, що їм не сняться нічні жахіття.

    Звісно, якщо у людини така робота, що змушує її довго не спати, або ж людині боляче від хвороб, – це одне, але часто люди не сплять, бо не сплять. А потім зранку у місті купа злих невиспаних людей. Я з такими їжджу щоранку до школи.

    Підліткам, однозначно, треба спати 8 годин а людям похилого віку на 3-4 години більше. Але підлітки цієї норми не дотримуються і буває, що сплять 3-4 години на добу, якщо це не вихідні. І це не завжди пов’язано зі шкільним навантаженням. Ні, коли батьки посилають нас в ліжка, ми чемно йдемо, але потайки сидимо у соцмережах. Мама кілька разів ловила мене на тому. Траплялося потім, що ледь не засинав у школі або в автобусі по дорозі до школи. Ми не хочемо лягати спати о 9-10 вечора, бо ж ми не малі діти садочка чи початкової школи. Нелягання рано спати – це ознака дорослості. А ще дуже круто заснути пізніше, ніж засинають всі у квартирі. Тоді нічний простір – твій. І світ належить тобі!

    Дорослі не можуть зрозуміти, чому наше покоління таке хворобливе. Думаю, що це все від недосипання. А скільки в нас є болячок, яких ми поки що не помічаємо. Ще нестача сну призводить до того, що людина на старості втрачає пам’ять і з’їжджає з глузду. І якщо ми, підлітки, не почнемо спати нормально, то українське суспільство буле не лише хворим у майбутньому, а й склерозним та божевільним. Але ж як почати спати нормально, якщо довкола стільки всього цікавого?

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!