Сонячне зерно: в Івано-Франківську розпочалось свято хліба

Сьогодні, 3 вересня, в Івано-Франківську на площі Ринок відбулось урочисте відкриття вже традиційного фестивалю “Свято хліба”.

Тисячі франківців та гостей міста прийшли поглянути на музей хліба, музичні інструменти з тіста, а також – придбати найрізноманітнішу випічку. На святі було представлено 15 виробників – від “Хлібокомбінату” і “Лігоса” до маленьких пекарень, які відкрились лише цього року. Були й гості зі Львова.

“Наша галузь переживає “Ренесанс”, переживає відродження та набирає прискорення. Це принесе розширення пропозиції для наших покупців. На цьому святі, метою якого є показати себе та забезпечити комунікацію між виробником та споживачем, завжди багато цікавого. Проводяться традиційні майстер-класи з рукоділля для діток – зокрема, й пекарські, малечу вчитимуть пекти пряники”, – розповів Ростислав Кукурудз, голова Гільдії приватних пекарів та кондитерів Івано-Франківська.

Подію відкрив отець Йосафат, наголосивши на важливій ролі хліба в історичному та культурному житті Україні.

“Свято хліба стає все популярнішим, і це приємно – адже його виробництво створює робочі місця, забезпечує податки та ріст харчової промисловості. Було свято винограду, тепер свято хліба, скоро буде свято мармеладу. Майже кожних вихідних в місті є якісь фестивалі – це приваблює туристів та франківців, дає можливість виробникам показати себе”, – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Далі розпочались виступи танцювальних та пісенних колективів. Після цього гостей свята почастували восьмиметровим короваєм.

Читайте також: На Івано-Франківському хлібокомбінаті запустили нову технологічну лінію

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!