Соціальне таксі в Івано-Франківську: як користуватися та для кого призначено

Наприкінці 2019 року Івано-Франківський територіальний центр соціального обслуговування отримав новий автомобіль.

Особливістю машини є те, що вона пристосована для перевезення осіб з інвалідністю. Насамперед тих, хто пересувається за допомогою інвалідних візків.

На офіційному сайті міського голови Руслан Марцінків розповіли, що така машина справді була потрібна центру. Адже це допомога для людей, які її справді потребують й яким більше нікому допомогти. Тому місто сприяло в закупівлі такого автомобіля.

Послуга «соціальне таксі» запроваджена у місті з 12 квітня 2018. Нею можуть скористатися самотні громадяни, які перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі. Крім того, вона доступна і для осіб з інвалідністю І, ІІ групи зору, осіб , які потребують процедури гемодіалізу, а також для тих, хто у зв’язку із захворюванням  не може самостійно пересуватися, що підтверджується висновком ЛКК.

«Щоб стати на облік центру, людина повинна завчасно подати заяву та довідку про встановлення групи інвалідності,  де вказано, що особа не може самостійно пересуватися. Одна особа може скористатися послугою «соціальне таксі» два рази на місяць. Особи, які потребують гемодіалізу – два рази на тиждень. Послуга «соціальне таксі» надається до закладів охорони здоров’я та органів соціального захисту», – пояснила завідувач відділення організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги Мирослава Петровська.

Також важливо завчасно, не менш ніж два дні до запланованого виїзду, зателефонувати за номером (75-01-26) або (53-24-41) та подати заявку. Потрібно вказати: дату, час, початковий та кінцевий пункт маршруту. В разі відмови від поїздки потрібно якомога швидше про це повідомити. Послуга «соціальне таксі» надається з 08.30 год по 17.00 год.

Нагадаємо, на Прикарпатті молодіжна рада зібрала одяг для потребуючих сімей.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!