Спеціаліст, а не ключник: У Переріслянській ОТГ оптимізовують культуру

 • Учора, 23 березня, відбулася чергова сесія Переріслянської сільської ради об’єднаної територіальної громади.

  Із 24 депутатів на засіданні присутні 21 та голова Іван Мельник. На порядку денному 19 питань, розгляд заяв та різне. Розглянули питання про зміни в структурі та штатному розписі будинків культури та бібліотек. Нагадаємо, зміни відбулися і в структурі штату амбулаторій громади.

  Як зауважив заступник голови Василь Гринчак, на розгляд депутатів виноситься пропозиція затвердити одного керівника будинків культури у чотирьох селах громади. А також по одному бібліотекарю у кожному із чотирьох сіл — четверо чоловік.

  У присутніх виникла пропозиція створити відділ культури, а художніх керівників колективів зробити матеріально-відповідальними особами.

  У сфері культури в ОТГ працює 21 особа, але наразі у Переріслі немає художнього керівника. Культура — це та галузь, яка може виводити громаду на всеукраїнський і навіть міжнародний рівень, вважають жителі громади.

 • Голова зауважив, що оптимізація не передбачає скорочення – це ефективне використання коштів на ту галузь, де їх використовують нераціонально. Наприклад, чотири керівники будинків культури це нераціонально, утримувати людей, які відкривають клуб раз в тиждень не варто. Ніхто не хоче знищити культуру — треба дати людям можливість працювати. Мова про збільшення кількості художніх працівників.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!