Справа Астанова: в суді допитали власника квартири, де жив підозрюваний

 • Сьогодні, 19 лютого, в Богородчанському районному суді провели чергове засідання у справі Ельдара Астанова.

  Нагадаємо, студента ІФНМУ підозрюють у вбивстві своєї дівчини – студентки цього ж вишу з Болгарії; суд триває вже кілька років і після відводу судді справу розглядає колегія у Богородчанському районному суді.

  Сьогодні на засіданні допитали одного зі свідків, Івана Дмитерка. У нього орендував квартиру підозрюваний у вбивстві молодик. Він розповідає, що їм з дружиною зателефонував Ельдар і попросив приїхати до поліції.

  Саме дружина є власником квартири, він лише підвіз її і навіть не знав спершу, для чого потрібно відчиняти квартиру. Він каже, що весь час під час огляду хлопець був присутній, тривало це все не менше ніж півгодини. Деталей чоловік не знає, бо участь в огляді також брала, здебільшого, жінка.

  Адвокат Разметов питав у чоловіка, чи Астанов заперечував проти огляду, чи з ним спілкувалися правоохоронці. Також поцікавився, скільки разів на територію квартири заходили працівники поліції – чоловік сказав, що він при огляді був присутній лише один раз. Також у нього питали, чи торкалися правоохоронці руками без рукавиць меблів.

  «Я старався дивитися, але не можу сказати чітко, що я бачив усе. Я не знав, що я маю, як відеокамера, слідкувати за всіма руками», – каже власник Дмитерко.

  Також він не зміг згадати, як саме вилучали речі з квартири. Каже, що підписав протокол і вийшов. Коли виходили з квартири правоохоронці – виходили з пакетом, а як у пакет пакували докази, він не пригадує. 

  Прокурор подав клопотання про допит свідків – слідчих, які були у слідчо-оперативній групі. Захисники Астанова проти допиту цих свідків, бо в цій ситуації вони не мають статусу свідків. Але суд, порадившись на місці вирішив клопотання все ж задовольнити.  

  Також прокурор клопоче про зміну порядку дослідження доказів, щоб дослідити речові докази сьогодні а потім продовжити допитувати свідки. Захисники вважають, що спершу варто допитати свідків. Це клопотання прокурора суд не задовольнив, докази досліджуватимуть після допиту свідків.

  Нагадаємо, підозрюваного у вбивстві студента з Франківська тепер судять у Богородчанах – змінився склад суду і справу повертають до початку розгляду.

  Ще два роки тому студентку з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті. Головним підозрюваним у справі став хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов.

  У Богородчанському суді справу веде колегія суддів Шишко, Круль та Рибка. Захисники Астанова просили обрати для нього лише нічний арешт, щоб він міг відновитися на навчанні, піти у магазин за продуктами чи викинути сміття.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!