Справа Стуса: рішення суду щодо Медведчука увійшло в новий наклад книги

 • Видавництво “Vivat” у новому накладі книги “Справа Василя Стуса” надрукувала рішення  Дарницького райсуду Києва, який заборонив згадувати ім’я політика Віктора Медведчука як адвоката, який програв справу українського поета в радянському суді.

  Про це повідомила генеральний директор видавництва “Vivat” Юлія Орлова у Facebook.

  “Сьогодні 2 листопада. А це значить, що ми, як і обіцяли, починаємо відправляти ваші замовлення книги “Справа Василя Стуса”. Цей тираж особливий у всіх сенсах, але прийшла пора розповісти про підготовлений нами з Вахтангом Кіпіані сюрприз”, – пише жінка.

  На форзацах книги розмістили рішення Дарницького райсуду про заборону книги в першій інстанції, яке може вступити в силу 18.11.20, та передмова укладача книги Вахтанга Кіпіані.

  Наклад у такому вигляді друкується вперше.

  Нагадаємо, 19 жовтня Дарницький районний суд міста Києва заборонив розповсюджувати надрукований тираж книжки «Справа Василя Стуса» видавництву Vivat та її авторові Вахтангові Кіпіані. У тексті книги йдеться про суд над поетом Василем Стусом за радянських часів. Під час судового процесу його адвокатом, дії якого критикують у книзі, був Віктор Медведчук – голова політради проросійської партії «ОПЗЖ» та кум російського президента Путіна. Відповідно до рішення суду, ні автор книги Вахтанг Кіпіані, ні видавництво не можуть розповсюджувати і тиражувати книгу, допоки з її тексту не будуть усунуті певні згадки про Медведчука. Більше – у статті “Новий суд над Стусом: цензура у 2020 році?”. 

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!