Справжній Шевченко – вперше у Франківську

 • В Івано-Франківську відкрилася виїзна виставка живопису, графіки та офортів Тараса Шевченка.

  Вперше в історії України така велика добірка оригіналів робіт геніального українця експонується не в стінах Національного музею Тараса Шевченка, а в регіональному музеї. Представив експозицію гостям музею народний артист України, актор театру і кіно Богдан Бенюк.

  «Ми дуже багато говоримо про Шевченка, називаємо його нашим Кобзарем і поводирем, але досить мало про нього знаємо. Тож варто дізнаватися більше, знайомитися ближче. Мені вже дзвонили із чотирьох областей, питали, чи можна організувати таке у них і як це зробити. Карантин – це важливо, але отакі духовні речі також вкрай потрібні, бо творчість Кобзаря торкається кожного з нас», – сказав Богдан Бенюк.

  Про твори Шевченка, які будуть представлені в експозиції, розповіла завідувачка музейних фондів Національного музею Тараса Шевченка, мистецтвознавиця Юлія Шиленко.

  За її словами, такі виїзні виставки проводяться вкрай рідко, щоб не створювати небажані навантаження на твори.

  «Приблизно 90% всього творчого спадку Тараса Шевченка зберігається у нашому музеї. Але цього разу картини привезли до Івано-Франківська, щоб франківці і гості міста змогли їх побачити. Ми таке робимо дуже рідко. Тут зараз 37 оригіналів робіт митця. Всі ці роботи збиралися довгими роками, починаючи ще від ХІХ століття, коли їх накопичували колекціонери і шанувальники. Роботи дуже вразливі, графіка, акварелі на папері – все це дуже легко можна пошкодити, отож і експонуємо ми їх рідко», – зазначила Юлія Шиленко.

  Про ідею й організацію виставки розповів керуючий партнер юридичної компанії MORIS Андрій Романчук. За його словами, такі культурні речі є вкрай важливими – тим більше, що Івано-Франківськ вперше у своїй історії побачив справжні картини Тараса Шевченка.

  В експозиції виставки «Справжній Шевченко» представлені понад 30 творів художника з колекції Національного музею Тараса Шевченка в Києві. Це роботи в жанрах пейзажу, портрета, автопортрета та композиції на біблійні, історичні й побутові теми, виконані олійними фарбами, аквареллю, сепією, олівцем і в техніці офорта. Вони ілюструють різні періоди життя художника: доакадемічний час, навчання в Петербурзькій академії мистецтв, нетривалі подорожі Україною та роботу в Київській археографічній комісії, довгі роки заслання та останні роки життя в Петербурзі.

  З-поміж найбільш відомих картин відвідувачі виставки в Івано-Франківську зможуть побачити автопортрети, «Катерину», «Селянську родину», «Одаліску». Також представлять портрет В. А. Жуковського пензля Карла Брюллова, за кошти з продажу якого Шевченка викупили з кріпацтва.

  Виїзна виставка «Справжній Шевченко» в Музеї мистецтв Прикарпаття триватиме з 26 жовтня по 21 листопада. Вартість вхідного квитка – 40 гривень для дорослого, 20 гривень для студентів і 10 гривень для дітей. Вартість групових екскурсій для учнів та студентів – 100 грн, для дорослих – 150 грн.

  Графік роботи виставки: вівторок – неділя, з 10:00 до 17:00, понеділок – вихідний.

  Адреса: м. Івано-Франківськ, майдан Шептицького, 8.

  Тарас ВОЛОШИН

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!