США закликали Київ припинити удари по російських об’єктах енергетичної інфраструктури

 •  
  Закликали, щоб уникнути ще більшої ескалації та зростання цін на енергоресурси.

  Про це з посиланням на власні джерела пише Financial Times, передає УНН.

  Видання зазначає, що на умовах анонімності спілкувалося з трьома співрозмовниками. Прохання-попередження Києву нібито неодноразово передали топпосадовцям Служби безпеки України та Головного управління розвідки, які курують українські програми розробки безпілотних ударних систем.  

  Один зі співрозмовників відзначив, що у Білому домі стурбовані українськими ударами по нафтопереробних заводах, терміналах та іншій енергетичній інфраструктурі у західній частині РФ, що вплинули на російські обсяги виробництва у цій сфері.

  Ймовірною причиною занепокоєння називають можливе глобальне підвищення світових цін, оскільки Росія, попри санкції, досі залишається одним з найбільших експортерів.

  Окрім того, у США допускають, що у відповідь на українські удари Росія може зробити щось з енергетичною інфраструктурою, важливою для країн Заходу, як, наприклад, трубопроводом, що прокачує нафту з Казахстану через територію Росії для експорту на глобальні ринки. 

  У виданні додали, у відповідь на запити про коментарі у Раді нацбезпеки сказали, що США “не заохочують та не уможливлюють” українські удари по цілях на території Росії.

  Видання також наводить щодо цього питання коментар віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.

  Ольга Стефанішина зауважила, що з боку інших офіційних посадовців Києва вже були заяви, що з військової точки зору російська енергетична інфраструктура є законною ціллю.

  “Ми розуміємо заклик американських партнерів. Водночас ми воюємо тими спроможностями, ресурсами і практиками, які наявні у нас сьогодні”, – сказала Стефанішина, коментуючи статтю видання Financial Times.

  До теми: Британська розвідка пояснила, чому взимку росіяни зробили перерву у масованих обстрілах України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!