Стало відомо, чому річка на Прикарпатті стала червоною

 • 7 листопада в управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради та рятувальників надійшло повідомлення від жителя  Калуша про виявлення ним факту забруднення річки Млинівка. Вода у річці стала червоного кольору з бульбашками в мікрорайоні «Загір’я».

  На місце терміново виїхала комісія під головуванням першого заступника міського голови Галини Романко у складі представників управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради, калуських рятувальників в області, Калуського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в області. Про цей факт також повідомили начальника Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України», Калуський відділ поліції ГУНП в Івано-Франківській області та СБУ.

  Під час обстеження річки Млинівка по вул. Писарська, Каракая, Долинська, факт наявності забарвлення води в червоний колір підтвердився. Специфічний запах води відсутній. Загибелі риби не виявили. Провівши обстеження річки Млинівка вверх по течії річки було встановлено, що забруднення починається з потічка Гуркотало, який протікає повз територію КП «Калушавтодор».

  Безпосередньо, на території КП «Калушавтодор» біля огорожі, будівлі вартівника виявлено згустки водорозчинної фарби інтенсивно червоного кольору (ймовірно гуаш), яка, зі слів працівників комунального підприємства, змивалась водою та потрапила у водовідвідну канаву, яка з’єднана з потічком Гуркотало, що найімовірніше і стало причиною забруднення р. Млинівка.

  Керівнику КП «Калушавтодор» доручили негайно вжити заходів по локалізації, ліквідації та нейтралізації джерела забруднення.

  Відповідно до інформації, наданої Калуською міськрайонною філією ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» про результати проведених лабораторних досліджень, проби води з річки Млинівка по вул. Писарська та вул. Долинська відповідають вимогам Додатку 11 «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів», затверджених наказом МОЗ України № 473 від 19.06.96 року. 

  Нагадаємо, У Калуші через потепління тимчасово припинили подачу тепла

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!