Стало відомо, чи звільнятимуть масово вчителів-пенсіонерів зі шкіл

 • За Законом “Про повну загальну середню освіту”, який ухвалили у січні цього року, усіх вчителів-пенсіонерів із 1 липня переведуть на строкові контракти терміном на один рік.

  Профспілка працівників освіти й науки заявила, що “реалізація таких нововведень призведе до одночасного звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 000 вчителів”, пише “Українська правда”.

  Очільниця Міністерства освіти і науки Ганна Новосад в інтерв’ю “Українській правді. Життя” повідомила, що масових звільнень не буде.

  Передбачається переведення на однорічний строковий контракт. Але це не означає, що ми говоримо про масове звільнення. Це абсолютно не так“, – пояснила Новосад.

  За її словами, директор закладу матиме можливість визначати, продовжувати після цього року контракт, чи ні. А якщо вчитель-пенсіонер якісно виконує роботу, то його контракт можна і потрібно продовжити. Це також можливість для директорів відкривати шлях молодим вчителям, пояснює Новосад.

  На запитання “Якщо ця людина погано викладає, але має зв’язки з директором, то нічого змінюватися не буде?”, міністерка відповіла так:

 • Це повноваження, яке належить до прав директора визначати, з ким він чи вона продовжує контракт. Але оскільки директори також переводяться на контракт, вони мають бути природно зацікавлені у тому, аби у них були фахові вчителі“.

  За її словами, МОН за допомогою закону намагалося запровадити максимум інструментів, які природно мотивують усіх учасників освітнього процесу працювати на результат.

  Нагадаємо: П’ятеро франківських вчителів боротимуться за звання найкращих в області (список)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!