Стало відомо, коли зможуть запрацювати франківські ринки

 • Вчора, 1 квітня, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради змінив призначення двох промислових ринків міста.

  Було вирішено змінити призначення ринків ТзОВ «Мальва» та ринку, розташованого в межах вулиць Дністровської–Базарної–Шеремети–Станіславської–Галицької, із «промислових» на «змішані (промислово-продовольчі)».

  Це мало б дати їм змогу здійснювати господарську діяльність в умовах дії «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

  Втім, як повідомляють у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» встановлено, що не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужності оператор ринку зобов’язаний подати (надіслати) до територіального органу компетентного органу заяву про державну реєстрацію потужності (отримати експлуатаційний дозвіл). Суб’єкт господарювання повинен забезпечити дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу.

  Отже, діяльність ринку, який здійснює реалізацію продовольчих товарів, може бути розпочата після отримання експлуатаційного дозволу, а також за умови дотримання інших вимог законодавства про харчові продукти.

  Нагадаємо, з 26 лютого 2021 року рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 23.02.2021 р. № 6 на території Івано-Франківської області встановили  «червоний» рівень епідемічної небезпеки щодо поширення гострої респіраторної хвороби СОVID-19, який діє і сьогодні. На території регіонів, на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, забороняється діяльність ринків, крім продовольчих.

  До теми: Якщо перед святами не запрацюють ринки, багато підприємців може не пережити локдаун, – Марцінків

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!