Стало відомо, на якій вулиці в Івано-Франківську встановлять ще одну “берлінську подушку”

 • В Івано-Франківську продовжують встановлювати “берлінські подушки” –  нерегульовані переходи, які є максимально безпечним.

  Як розповів голова комісії з безпеки руху Михайло Смушак,  такі засоби планують встановити ще на кількох вулицях, а незабаром – на Грушевського, біля ліцею №5, пише “Галицький кореспондент”.

  “Наступну «Берлінську подушку» поставимо саме там, бо там не рухається громадський транспорт, але там величезні потоки людей і це така центральна вулиця”,- пояснює Смушак.

  Він каже, що за кордоном практика встановлення таких засобів є уже давно.

  “Лежачі поліцейські дуже негативно  впливають на автомобілі, з однієї сторони, з іншого боку, сподіваємось що на те, що по
  Північному бульварі до пів року будуть їхати тролейбуси, а «берлінська подушка» це такий елемент, коли легковий автомобіль змушений її переїжджати, а громадський транспорт просто бере її між колеса і тролейбусу немає проблем”, – пояснює Смушак.

  Він додає, що це комфортно для громадського транспорту, а для автомобілів – засіб обмеження руху.

  “Це такий перший пілотний проєкт і дуже сподіваємося, що за років п’ять всі нерегульовані переходи біля навчальних закладів будуть обладнані подібним чином”, – говорить Михайло Смушак.

  На запитання, чи підвищить це безпеку у місті, голова комісії відповідає, що будь-який елемент, який роблять в плані розвитку інфраструктури для забезпечення безпеки, він підвищує її так чи інакше.

  “Чи то берлінська подушка, чи світлофор чи острівець безпеки, чи то розумна розмітка, – ці елементи підвищують безпеку. І коли їх буде набиратися дуже-дуже багато, відповідно будемо мати зовсім інший рівень безпеки на наших вулицях”, – розповідає Смушак.

  За словами посадовця, принцип роботи “подушки” полягає в тому, що вона як лежачий поліцейський, однак є зручнішою для громадського транспорту.

  “Бо коли тролейбуси наїжджають на лежачий поліцейський, то є великий дискомфорт, знову ж таки та з проводів злітає, а подушка є безпечною”, – підсумовує він.

  Читайте також: водійка знесла новий острівець безпеки на Мазепи

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!