Стало відомо, скільки Івано-Франківськ взяв кредитів

 • За час каденції міської ради VII скликання (2015-2020 рр.) Івано-Франківськ взяв кредитів на суму п’ять мільйонів євро та 300 мільйонів гривень.

  Про це у відповіді на запит від Суспільного Карпати повідомила начальниця фінансового управління міськради Вікторія Сусаніна.

  Зокрема, один мільйон євро взяли у 2016-му році від Північної екологічної фінансової корпорації “НЕФКО” на термін 9 років з плаваючою відсотковою ставкою та маржею – 6,25 % річних.

  За рік – у 2017-му – у цієї ж корпорації взяли чотири мільйони євро кредиту на тих самих умовах.

  У 2018-му році до міського бюджету залучили 300 мільйонів гривень (у формі емісії облігацій внутрішніх місцевих позик).

  Як зазначають у документі, усі розрахунки по кредитах виконуються вчасно.

 • Доцент кафедри теоретично-прикладної економіки Прикарпатського національного університуту Сергій Васильченко вважає, що всі місцеві громади ростуть за рахунок запозичень. Він порівнює це з місцевим бізнесом, якому для розвитку потрібні кредити.

  “Наше місто позичає гроші у фонді “НЕФКО”, і це вважається добре. Подумайте самі, щоб побудувати місто, інфраструктуру, дороги – треба великі гроші. І виділити їх з бюджету дуже важко. Є оптимістичні очікування. І цілком було виправдано на кінець минулого року брати ще кредит. Я не вважаю, що це була надзвичайно ризикована справа. Навпаки, міста України критикують, що вони не беруть кредити, мало розвиваються і не використовують потенціал для розвитку територіальних громад”, – каже Сергій Васильченко.

  Нагадаємо, на Прикарпатті судитимуть службовців кредитної спілких

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!