Стало відомо, як на чистоту повітря у Франківську повпливав карантин

 • Громадський моніторинг стану якості повітря показав, як змінилася чистота повітря в Івано-Франківську на час карантину і як на це впливають погодні умови та палії трави.

  Нагадаємо, 18 березня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків оголосив, що в Івано-Франківську повністю зупиняють громадський транспорт. 

  Куратор громадського моніторингу якості повітря EcoCity Олексій Трелевський зауважив, що повітря міста справді стало чистішим.

  Це зумовлено тим, що на вулицях міста поменшало транспорту, в усьому світі призупинили виробництва тощо.

  Втім, показники змінюються через погодні  умови, коли вітряно і дощ – повітря чисте, коли сухо і не має вітру, а люди ще й спалюють траву – тоді маємо забруднення.

  «За час карантину фонове забруднення спало, тиждень тому ми мали показники близькі до ідеалу, яких давно не мали. Але коли десятки людей палили траву і це поширювалося містом – сенсори показували перевищення у 5 разів», – наголошує чоловік.

  На сайті проєкту можна також відслідковувати стан повітря у конкретний час. Станом на зараз, індекс якості повітря складає 59 балів, це задовільний показник.

  Нагадаємо, прикарпатські вогнеборці за добу спинили 75 пожеж сухої трави на Івано-Франківщині

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!