Стало відомо, які медичні послуги будуть безкоштовними для прикарпатців у 2020 році

 • У Національній службі охорони здоров’я України розповіли про безкоштовні медичні послуги, які будуть доступні для українців у 2020 році.

  Про це повідомляє пресслужба НСЗУ. За програмою медичних гарантій, послуги первинної амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації залишаться безкоштовними. Чіткий перелік безкоштовних медичних послуг буде відомо після затвердження державного бюджету на 2020 рік.

  “Ці послуги будуть безкоштовними для українців, адже вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків”, – йдеться в повідомленні.

  Також повідомляється, що медичні послуги, пов’язані з лікуванням гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомога в пологах і неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань будуть безкоштовними в медустановах, які уклали договір з НСЗУ.

  Послуги спеціалізованої медичної допомоги за програмою медичних гарантій можна буде отримати безкоштовно тільки за направленням лікаря первинної допомоги або лікуючого лікаря. Але є винятки. Без направлення спеціалізовану медичну допомогу відповідно до медичних показів можна буде отримати безкоштовно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Також без направлення безоплатно надається медична допомога при невідкладному стані.

  Нагадаємо, на Прикарпатті планують реформувати медичні заклади, санаторії та будинок дитини.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!