Станіслава Сади: Ви є тим поколінням, яке може щось змінити

 З 18 по 20 листопада в Івано-Франківську відбуватиметься міжнародна конференція «Співпраця громади та влади задля підвищення якості та ефективності надання адміністративних послуг та наближення їх до європейських стандартів».

«Наші партнери з Естонії та Польщі, а також представники громадських організацій, усіх обласних адміністрацій України, які протягом трьох днів поділяться практиками і розроблять інновації щодо покращення та ефективності надання адміністративних послуг і співпраці влади і громади», – розповіла Леся Аронець, керівник Молодіжного громадського центру «Еталон».

Історія проекту досить довга, оскільки він був написаний ще в 2011 році, підтриманий в 2012, а фінансування отримав аж в 2013. «Той досвід, що ми отримали від зарубіжних партнерів, безумовно став поштовхом щодо підвищення якості адмінпослуг», – додала Леся Аронець.

У питаннях впровадження електронних сервісів лідером в Європі та світі є Естонія – країна, в якій навіть проголосувати можна в електронному режимі. Польща ж ділилась своїм досвідом у питаннях децентралізації, яка є дуже актуальною для України сьогодні.

«Польська модель є, напевно найближчою до того, що робиться в нас», – зазначив Андрій Озорович, експерт з комунікації МГЦ «Еталон». «У нас, у Польщі, на рівні воєводства є два органи влади – це воєвода, представник влади, з власною радою, та управління маршалківське, яке також керує воєводством», – зазначила Станіслава Сади, президент Асоціації «Село і Європа» (м. Краків, Польща).

Велика кількість проектів, які спрямовані на розвиток електронних послуг у країнах східного партнерства, підтримується Європейською комісією, а також Урядом Естонії.

«Для нашого Центру європейських ініціатив велика честь брати участь в ініціативах такого роду», – додав Євгеній Криштафович, голова Центру європейських ініціатив (м.Таллін, Єстонія).

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!