Загальна сума відправленого – майже 10 мільйонів гривень.
Засновниця волонтерської спільноти “Станіславський борщ” Людмила Дорошенко розповіла, як зародилась ідея сухих борщів на передову.
Ця справа триває вже 15 місяців, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на сторінку міського голови Руслана Марцінківа.
Щодня приходять волонтери, які безкоштовно допомагають.
“Можна долучитися по-різному. Нам завжди потрібні руки. Ми це робимо на ювелірних вагах. Адже в один пакетик треба відважити півтора грама моркви, 3 грама буряка, для прикладу. Бо продукти, як всушуються в 15-20 разів, потім набухають. Тобто пакет може важити 50-70 грамів, але коли заливається кип’ятком – це повноцінна порція ситної, поживної страви”, – відзначає Людмила Дорошенко.
Одними з перших відгукнулася 26 початкова школа. Вони долучилися до ініціативи і почали нарізати овочі.
“За 15 місяців дівчата миють, чистять, ріжуть і натирають від 100 до 400 кілограмів овочів. Пакують в мішки. Після чого їх забираємо і роздаємо людям, які вдома сушать овочі на сушках. На цей час приблизно ми вже зробили 260 тисяч порцій і відправили. А це в грошах – майже на 10 мільйонів гривень. Є цілі села, які збирають продукти і до нас привозять. Ми вже переробили близько 100 тон овочів. 50 тисяч трудогодин люди вже віддали на добру справу”, – продовжує Людмила Дорошенко.
Волонтери виготовляють як індивідуальні упаковки, так і упаковки на компанію. Асортимент, крім борщу, різний: є зелений борщ, гороховий суп з сухариками, грибний суп, курячий суп, суп харчо, чанахи, різотто з грибами, розсольник, нутовий суп та багато інших.
Та продукція не продається – її можна замовити і отримати згідно черги. Також волонтери потребують рук та іншої допомоги. По QR-коду на пачках продукції можна перейти на соцмережі і долучитися до проєкту.
Читайте також: “Їжте самі”: білоруські прикордонники намагалися задобрити українців борщем