Старовинного дуба на Коломийщині віднесли до ботанічної пам’ятки

 • Йдеться про багатовікове дерево дуба звичайного (Quercus robur L.), яке розташоване за межами населеного пункту села Виноград Отинійської селищної територіальної громади Коломийського району.

  Відповідне рішення прийняли сьогодні на засіданні чергової сесії Івано-Франківської обласної ради, пише “Галицький кореспондент“.

  Площа об’єкта 0,01 га. Територія об’єкта знаходиться у власності Отинійської селищної
  ради. Вік дуба становить близько 500 років, на висоті 1,3 метра дерево має обхват 4,79 метра, висота дерева близько 21 метра. Дерево з рівним стовбуром та рівномірно розгалуженою кроною, перший ярус гілок розташований на висоті 4 метрів.

  Головним завданням пропонованої ботанічної памʼятки природи місцевого значення «Панський дуб» є збереження екземпляра дерева дуба черешчатого та забезпечення оптимальших умов його зростания.

  Також дерево може використовуватись в естетичних, виховних, наукових та рекреаційних цілях. 

  Дуб черешчатий з родини букових поширений у передгірʼї, нижньогірній зоні і суміжних районах лісостепу. В Карпатах – це одна з найцінніших лісоутворюючих порід. Добре переносить сусідство багатьох листяних порід і чагарників, які створюють сприятливі умови для його зростання. Дуб звичайний посухостійкий і морозостійкий, середньо вимогливий до природних умов, може рости та на супіщаних ґрунтах.

 • Фото ілюстративне

  Читайте також: 118 пам’яток національного значення нарахували на Івано-Франківщині

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!