Студентам Університету третього віку розповіли про франківських художників

Сьогодні, 26 вересня, в Івано-Франківську студентам Університету третього віку розповідали про франківських художників.

Лекцію для літніх студентів читала – Ірина Чмелик, доцентка кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

“Насамперед говоритимемо про відомих художників Івано-Франківська, переважно це період 20 століття. Свою діяльність ці митці провадили до ІІ Світової війни. Одним із найвідоміших наших художників-графіків є  Осип-Роман Сорохтей. У нашому місті навіть є вулиця з іменем цього митця. Навчався у Краківській академії красних мистецтв“, – розповідає лекторка.

Осип-Роман Йосафатович Сорохтей – народився 28 лютого 1890 у селі Баранчичі, помер – 28 листопада 1941 в Івано-Франківську. Сорохтей — український маляр, графік, карикатурист, педагог.

Художник здебільшого працював над темою сакрального мистецтва. Його образ-ікона “Зняття з хреста” була намальована у 1935 році для Собору Святого Воскресіння. Вона довго перебувала у нашій Катедрі, але згодом її найшли працівники художнього музею, зараз ця картина знаходить в постійній експозиції нашого Краєзнавчого музею“, – розповідає Ірина Чмелик.

Іншим відомим художником з Івано-Франківщини є Михайло Зорій.  Він народився 14 серпня 1908 у  м. Станіслав (нині м. Івано-Франківськ) — помер 14 липня 1995, м. Івано-Франківсь — художник, педагог.

Народився в сім’ї робітника. Середню освіту отримав у Станіславській класичній гімназії. У 1930–1935 рр. навчався на малярському факультеті Краківської академії мистецтв. Згодом повернувся до Станіслава, де кілька років працював художником-декоратором студентського драматичного товариства «Сфінкс». Потім викладав малювання та креслення в середніх школах м. Станіславова.

Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!