Створення Калуської ОТГ стане позитивним прецедентом, – Руслан Панасюк

 • Учора, 26 квітня, Калуська міська рада прийняла звернення, в якому запросила мешканців та владу навколишніх сіл до консультацій і обговорень щодо об’єднання у громаду.

  Це стало першим кроком до створення майбутньої Калуської ОТГ. Директор Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк розповів “Галицькому кореспондентові”, що це стане позитивним прецедентом у сфері децентралізації на Прикарпатті.

  “Рішення Калуської міськради прийняти звернення до навколишніх сіл щодо створення об’єднаної громади – це приклад того, як міські громади скористались нормами нещодавно ухваленого Закону № 6466 щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення”, – каже Руслан Панасюк.

  За його словами, радники Івано-Франківського ЦРМС вже здійснили кілька інформаційно-консультативних виїздів до потенційних громад з центрами в містах обласного значення Коломиї та Яремче.

  “В Івано-Франківській області з прийняттям цього закону було розблоковано процес утворення нових спроможних ОТГ для шести міст обласного значення – Івано-Франківська, Калуша, Коломиї, Болехова, Бурштина та Яремчого. Завдяки цьому вийде на завершальний етап добровільне об’єднання територіальних громад. Якщо процес прийняття рішень сільськими радами про згоду на приєднання піде активніше, матимемо до кінця року понад половину громад згідно Перспективного плану”, – додає Панасюк.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!