Субсидії би не покрили: Марцінків каже, що ціни на теплопостачання стримуються штучно

 • В Івано-Франківську ще 37% житлового фонду користуються централізованим опаленням.

  Про це міський голова Руслан Марцінків розповів у ефірі “Західного полюсу”, пише “Галицький кореспондент”.

  “Івано-Франківськ чітко вибрав шлях переходу на індивідуальне опалення. Так це важко, так це друднощі. Але у цій ситуації, коли газ однозначно дорожчатиме, теплопостачальні організації у плачевному стані і вкладати мільйони тут не бачу доцільності. Вважаю, що це пріоритетний напрямок. Завдання стоїть за цей рік – максимально район СТЕК відключити від центрального опалення”, – говорить мер.

  Міський голова переконаний, що людей потрібно переконувати переходити на інивідуальне опалення, оскільки в умовах піднняття цін, це єдиний спосіб економії.

  “Зараз тільки штучно стримують ціни на теплопостачання. Насправді, якщо б ціна була ринкова, то вартість опалення у одній двокімнатній квартирі сьогодні була б у межах 11-13 тис грн. І субсидії би не покрили. Чи якби людина отримала рахунок у 6-7 тис грн з субсидією, то думаю, що усі б були переконані, що треба індивідуальне опалення. Життя заставить переходити на індивідуальне опалення, – додає Марцінків. – Ми в умовах гібридної війни і перехід на індивідуальне опалення зменшує кількість споживання газу”.

  Як пояснив мер, в Івано-Франківську всі зусилля спрямовують на те, щоб допомогти населенню у переході на індивідуальне опалення. Зокрема, заклали 8 мільйонів для соціальних служб, 2 мільйони по Бюджету участі та 1,5 млн по Програмі розвитку місцевого самоврядування.

 • “Ми розробили низку програм, за якими допомагатимемо.  Пільговим категоріям роздаватимуть котли. Ну а решта людям все таки треба взяти дольову участь і зробити це, бо є велика загроза, що котельня на Індустріальній може цього року не запрацювати”, – додав Руслан Марцінків.

  Читайте також: 11 будинків без холодної води у Бурштині

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!