Субсидії з травня будуть виплачуватися громадянам виключно готівкою

 • Усі субсидії з травня 2021 року будуть виплачуватися громадянам виключно у готівковій формі.

  Про це йшлося на брифінгу заступника міністра соціальної політики України Віталія Музиченка, інформують в Івано-Франківській ОДА.

  «Принциповим положенням нових правил призначення житлової субсидії є завершення процесу її монетизації. З 2019 року розпочали відповідний процес і в минулому опалювальному періоді житлова субсидія надавалася у грошовій формі, але двома різними механізмами:

  – готівкові виплати, які отримувало майже 95% отримувачів субсидії,

  – грошова безготівкова форма, шляхом зарахування на рахунок в «Ощадбанку» (близько 5 % – 160 тис. домогосподарств). «Ощадбанк» вже проводив розрахунки з підприємствами.

  З 1 травня 2021 року цей перехідний процес завершується, та, відповідно, всі субсидії з травня будуть розраховуватися і виплачуватися громадянам виключно у готівковій формі.

 • «Це дасть можливість громадянам оперативно управляти цими коштами, і після оплати житлово-комунальних послуг вони зможуть вільно розпоряджатися зекономленими сумами субсидій, – зауважив Віталій Музиченко. – Всі громадяни, які користувалися безготівковою субсидією минулого опалювального періоду до грудня поточного року (до кінця 2021 року), зможуть отримати відповідні кошти. Тим громадянам, які мають відкриті рахунки в «Ощадбанк», вже в червні буде проведено перерахування цих коштів. Ті, хто не має відкритих рахунків в «Ощадбанку», мають відкрити рахунок, після чого вони матимуть змогу отримати зекономлені розміри субсидій протягом минулого опалювального періоду для їх використання на власні потреби».

  До теми: Депутати міськради вимагають автоматичного перерахунку субсидій

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!