Сучасне польське кіно у Франківську: стартує 5 перегляд фесту «Під Високим Замком»

 • Щорічний фестиваль сучасного польського кіно розпочинається у Франківську. 5 листопада відбудеться урочисте відкриття заходу та перегляд першої кінострічки – «Ексцентрики».

  У рамках фестивалю, який презентує сучасний доробок польського кінематографа,  франківці зможуть переглянути не тільки найцікавіші кінострічки минулих років, а й відвідати тематичні виставки та концерти, що проходитимуть у  Центрі польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську, Музеї мистецтв Прикарпаття, Обласній філармонії та ін.

  Усі кіносеанси відбуватимуться у кінотеатрі «Люм’єр», ціна квитка – 25 грн

  Головною метою Перегляду є промоція польського кіномистецтва та забезпечення умов для ближчого контакту з польським кінематографом, що, без сумніву, є цікавою відповіддю на потреби, очікування та пошуки шанувальника польського кіно. Ще однією важливою метою є піднесення, особливо в молодого покоління, загального рівня знань про культурну спадщину Польщі, її історію та сучасні суспільні проблеми західного сусіда України.

  Як сьогодні, 4 листопада, зазначила на прес-конференції з нагоди початку фестивалю Барбара Пацан, автор та організатор проекту, а також представниця Генерального Конкульства РП у Львові, щороку фестиваль набуває обертів і кожен глядач знає щось цікаве для  себе, адже програма презентує як легкожанрове комедійне кіно, так і пригодницькі бойовики і психологічні драми.

  Директор Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську Мар’я Осідач підкреслила, що подібні заходи – є свідченням конструктивного польсько-українського діалогу.

  У 2016 році в рамках фестивалю буде представлено 14 фільмів, серед яких стрічка „Кербела”, яка розповідає про найбільшу битву польських вояків з бойовиками Аль-Каїди в Іраку 2004 року. Трагедії szoah і польському вкладові у порятунок євреїв від гітлерівського пекла присвячено фільми „Світ Юзефа” і „Справедливий”. Зворушить до глибини душі і напевно знайде відгук у серцях глядачів фільм „Мої дочки – корови”, а ось тим, хто шукає в кіно теплої, легкої пригоди, припадуть до смаку романтичні комедії – „Листи до M.2” і „Планета самотніх”.

  Також відбудеться „Урок історії в кіно” – адресований до учнів середніх шкіл та студентів ВНЗ, в рамках якого буде представлено фільм, тематика якого торкається історичних та суспільних аспектів життя Польщі.

  Відбудеться і „Ніч в кіно” – нічний кіномарафон, який проходитиме в суботу 12.11 – глядачі зможуть на сеансі о 23:00 год. переглянути два фільми.

  Музичний вечір, присвячений Аґнєшці Осєцкій – поетці, письменнику, автору п’єс, журналісту, а перш за все автору більше двох тисяч текстів пісень, пройде в філармонії.

  Також франківці зможуть відвідати виставки „Самаритяни з Маркової” (поєднана з показом фільму „Світ Юзефа”) та „Втрачена Річ Посполита”, яка представляє приклади історії знищення поляків, євреїв, українців, циган, білорусів, цілих суспільних груп.

  До Івано-Франківська завітає також блискуча польська акторка, співачка Катажина Домбровска, яка представить разом зі струнним квартетом „Апертус” музичну програму під назвою „Пісні затримані в кадрі”.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!