Суд Астанова: Богородчанські судді відмовили у власному відводі

Сьогодні, 28 жовтня, у Богородчанах продовжують засідання у справі Ельдара Астанова.

Нагадаємо, підозрюваного у вбивстві студента з Франківська тепер судять у Богородчанах – змінився склад суду і справу повертають до початку розгляду.

Ще два роки тому студентку з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті. Головним підозрюваним у справі став хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов.

У Богородчанському суді справу веде колегія суддів Шишко, Круль та Рибка. Захисники Астанова просили обрати для нього лише нічний арешт, щоб він міг відновитися на навчанні, піти у магазин за продуктами чи викинути сміття.

Адвокат Астанова Разметов зачитав заяву про відвід суду. Але суд відклав розгляд заяви про відвід, бо з Івано-Франківського апеляційного суду їм ще не прийшли матеріали заяви про обрання запобіжного заходу.

Наступного разу на засіданні не було самого захисника, сьогодні ж в суді продовжили розгляд заяви.

Перш за все, суд поцікавився, чому Разметов сказав, що судді були упередженими.

Він пояснив, що Івано-Франківський апеляційний суд стверджує, що судді в Богородчанах виказали упередженість в питанні освіти і здоров‘я підозрюваного.

Колегія суддів пішли у нарадчу, а коли повернулися – вирішили не погоджуватися із захисником і відмовити у відводі суду.

Засідання продовжили, захисники Астанова попросили зачитати повний текст обвинувального акту.

Після цього судді поцікавилися, чи розуміє Астанов суть обвинувального акту, чи даватиме він показання і чи визнає він себе винним.

«Я не розумію, що ви говорите, не розумію суть обвинувачення, як я можу давати покази?», – відповів Астанов.

Судді встановили порядок судового розгляду. Розглядатимуть усе з початку, розпочнуть із допиту свідків у справі, один із них вже сьогодні є в суді.

До того, як свідка Кушніра запросили в залу засідань, адвокат Разметов подав клопотання про не долучення до справи певних доказів. Суддя сказав, що жодні докази ще не оголошені й тому клопотання є передчасним.

Після цього до зали запросили свідка Кушніра. На засіданні він розповів, як допомагав ховати тіло студентки Елі.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!