Суд Астанова: захист підозрюваного знову хоче відвід богородчанських суддів (фото)

 • Відповідну заяву адвокати зачитували сьогодні, 20 листопада, у Богородчанах на засіданні у справі Ельдара Астанова.

  Нагадаємо, підозрюваного у вбивстві студента з Франківська тепер судять у Богородчанах – змінився склад суду і справу повертають до початку розгляду.

  Ще два роки тому студентку з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті. Головним підозрюваним у справі став хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов.

  У Богородчанському суді справу веде колегія суддів Шишко, Круль та Рибка. Захисники Астанова просили обрати для нього лише нічний арешт, щоб він міг відновитися на навчанні, піти у магазин за продуктами чи викинути сміття.

  Також майже місяць тому, вони вже просили відводу суддів.
  За словами адвоката Разметова, Івано-Франківський апеляційний суд стверджує, що судді в Богородчанах виказали упередженість в питанні освіти і здоров‘я підозрюваного. Втім, колегія відмовила у власному відводі.

  На сьогоднішньому засіданні мали допитати свідка Овчар, вона не з‘явилася і прокурор просить допитати її через відеозв‘язок. Також прокурор заявив клопотання про зміну порядку дослідження доказів у справі.

  Після цього адвокати знову подали клопотання про відвід. На думку захисників, питання, через які виникла недовіра до суду не вирішили.

 • Суд, у свою чергу, зазначив, що у новій заяві запитання повторюють ті, що були у попередній заяві, тому розглядати її ще раз сенсу немає. Порадившись на місці, вирішили залишити заяву без розгляду.

  Адвокат Разметов попросив внести до протоколу зауваження.

  «Суд, не питаючи думку сторони захисту про можливість зміни порядку дослідження, хоче одразу перейти до дослідження доказів. Крім того, це яскраво свідчить про те, що суд нібито наперед домовився з прокурором про те, що ми будемо розглядати і бере відповідальність на себе. Це ще раз вказує на упередженість»,- наголосив Разметов.

  Нагадаємо, у Калуші судять атовця через вбивство “валютника”.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!