Суд Дерещука: потерпілі просять для підозрюваного максимальної міри покарання

Сьогодні, 27 лютого, в Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд у справі Михайла Дерещука.

Його підозрюють у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, від яких помер місцевий підприємець.

Нагадаємо, чоловік посеред білого дня розстріляв машину підприємця Ігора Гербіна, відомого у місті за прізвиськом Червонець. Із місця події Михайло Дерещук втік, однак згодом його затримали, а тепер дружина і донька загиблого вимагають два мільйони гривень компенсації за матеріальні та моральні збитки.

Згодом у Франківську на суді показали відео, як Дерещука б‘ють і змушують вибачитись. А на минулому засіданні, 21 січня, допитали обвинуваченого Дерещука. Він розказав, що не хотів вбити Ігора Гербіна.

На сьогоднішнє засідання з’явилися обвинувачений Дерещук, його адвокат Боднарчук, потерпілі Галина та Інна Гербін та їх представник Камінський. Справу веде колегія суддів Хоростіль, Деркач та Руденко.

Засідання розпочалося з судових дебатів. Прокурор зачитав обвинувальний акт, у якому йде мова про події 31 липня 2017 року.

Михайлу Дерещуку інкримінують ч.1 ст. 115 ККУ («Замах на вбивство з хуліганських мотивів») та ч.1 ст 263 (Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу).

«Вважаю, що кваліфікація статті є вірною і прошу у повному обсязі її підтримати», – каже прокурор.

Прокурор просить також врахувати, що обвинувачений раніше судимий. Зазначає, що вчинені ним злочини є важкими, тому просить визнати його винним та призначити 13 років позбавлення волі.

Потерпіла Галина Гербін каже, що вважає безглуздими ствердження Дерещука, що її чоловік помер від медичної помилки. Переконує – її чоловіку надавали професійну медичну допомогу. Жінка просить максимальної міри покарання, а саме 15 років позбавлення волі, та задоволення цивільного позову – два мільйони гривень компенсації за матеріальні та моральні збитки.

«Понад два роки ми слухаємо його скарги.  Але не чуємо його каяття за вбивство мого чоловіка. За стусани людину не вбивають. Мій чоловік був інвалідом ІІІ групи, у нього хвора нога.  Підозрюваний випустив 6 куль з бойового пістолета. Це не залякування, це показове вбивство серед білого дня», – каже Галина Гербін.

Дерещук переконує, що речовий доказ здобутий незаконним шляхом та стверджує: у матеріалах справи немає всіх відповідних документів. Також наголошує, що справу розглядають однобоко. 

«Чому я маю брати всю вину на себе?» – говорить Дерещук.

Також обвинувачений переконує, що свідки подали неправдиві свідчення.

Адвокат Боднарчук говорить, що дії його підзахисного неправильно кваліфікували. Додає, що обвинувачений не мав на меті позбавити Ігора Гербіна життя.

«Ми маємо поведінку жертви. Адже йому погрожували, били та все знімали на відео. Вбивство не планувалося. Вважаю, що цивільний позов треба задовільняти тільки частково: тільки матеріальну шкоду», – каже Боднарчук.

Суд оголосив перерву у слуханні та призначив наступне засідання на 17 березня о 13:00.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!