Суд Дерещука: у франківському суді допитали ще одного свідка

 • Сьогодні, 29 листопада, в Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд справи Михайла Дерещука.

  Його підозрюють у вбивстві місцевого підприємця.

  Нагадаємо, чоловік посеред білого дня розстріляв машину підприємця Ігора Гербіна, відомого у місті за прізвиськом Червонець. З місця події Михайло Дерещук втік, однак згодом його затримали, а тепер дружина і донька загиблого вимагають два мільйони гривень компенсації за матеріальні та моральні збитки.

  Сьогодні на засідання з’явився свідок Олександр Гладій. Йому 48-років, він є приватним підприємцем. Був знайомий з загиблим Ігорем Гербіним – разом тренувалися у спортзалі.

  «Ми тренування разом. У той день коли це сталося ми вийшли зі спортзалу та роз‘їхалися по робочих місцях. Поки доїхав до роботи, у мережі вже прочитав, що у нього стріляли. У спортзалі він мені ще відео показував, яке потім було у Інтернеті», – розповів свідок.

  За словами Гладія, на відео невідому йому людину били. Коли свідок запитав Гербіна чого, то почув відповідь, що людина погано повелася з його знайомою.

  «Яка історія супроводжувала відео – пам‘ятаю частково», – зазначає він.

  Інший свідок, Терлецька, на засідання вкотре не прийшла. Однак підозрюваний Дерещук наполягає на її допиті. Натомість прокурор стверджує, якщо так довго свідка не можливо знайти та допитати – варто перейти до наступного етапу за розгляду справи.
  Порадившись на місці, колегія суддів підтримала прокурора – свідка Терлецьку допитувати та повторно викликали до суду не будуть.

 • Далі – почали розгляд клопотань від підозрюваного.
  Він клопотав, аби допитали ще одного свідка – лікаря Михайлів. Дерещук переконує, що вона може підтвердити його поганий стан здоров’я. Однак прокурор та потерпілі вважають, що це клопотання є недоцільним. Судді їх підтримали.

  Згодом розглянути клопотання про зміну запобіжного заходу – на домашній арешт. Дерещук наполягає – його здоров’я є під загрозою, а відповідної медичної допомоги йому не надають.
  Прокурор вважає, що це клопотання варто залишити без задоволення, оскільки є низка ризиків. Натомість стверджує, чинний запобіжний захід варто продовжити. Представник потерпілих, Інни та Галини Гербін, каже, що нема відповідних документів про його кепський стан здоров’я.

  Аби ухвалити рішення – колегія суддів відправилася до нарадчої кімнати. Повернувшись, продовжили запобіжний захід – тримання під вартою. Так, підозрюваний Дерещук перебуватиме у СІЗО до 27 січня 2020 року.

  Наступне засідання відбудеться 5 грудня о 13:00.


  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!