Суд у справі Коцаби: скандал з прокурорами, зміна судді та загибель свідка

Сьогодні, 22 січня, в Івано-Франківському суді відбулося чергове засідання у справі Руслана Коцаби, якого звинувачують у державній зраді.

Коцаба привітав усіх з Днем Соборності та не побажав нікому зустріти новий рік та Святий вечір у в’язниці. Крім того, він знову обурився, що представники прокуратури прийшли без форми.

«Другий раз поспіль порушуючи усі нормативні акти та наказ генпрокурора вони з’являються на суддовий процес без форми. Вони що, бояться самосуду чи що? Ви що людей боїтеся, алльо гараж. Шановні, так не можна. Яка може бути прокуратура і дотримання закону, якщо ви самі закону не дотримуєтеся. Клоунаду зробили тут. Вам що важко було форму вдягнути? Ви що не знаєте, що 34 європарламентері за мене заступилися? А потім хочете, щоб я не нервувався і щоб серце у мене було міцне. Ви ходяче беззаконня! В якихось обриганих маринарках прийшли замість форми і пробуєте тут права качати», – обурився Коцаба.

Також він згадав, що 18 січня минув рік від його відеозвернення до президента, щоб «він мені більше не присилав повістки».

Головуюча суддя Олеся Зеленко повідомила, що у з’язку із закінченням повноважень судді Болюк відбулася зміна у складі суду: замість неї буде суддя Лазарєв.

Монтян попросила перерву, щоб дізнатися думку підсудного з приводу цього. Під час перерви виникла суперечка, оскільки одіозна Монтян крізь шпарину передала Коцабі документи, а конвой був проти цього. Також вона повідомила, що незабаром його справа розглядатиметься у європарламенті. Однак обвинувачений та його захисники не мали нічого проти судді Лазарєва та погодились продовжувати судовий розгляд.

«Я дуже прошу, хоча би раз в два тижні робіть суд», – додав Коцаба.

Опісля суд перейшов до допиту свідків. На суд мали з’явитися 14 свідків, але прийшли тільки двоє.

Свідок №42 – заступник командира батальйону «Івано-Франківськ» Богдан Рокецький із села Небилів Рожнятівського району. Він каже, що відеоролик Коцаби викликав у нього обурення і вони довго його з хлопцями обговорювали. Також Рокецький розповів, що у зоні АТО він затримував людей з Криму та Росії. Також, на його думку, відеоролик негативно вплинув на мобілізацію. Наприклад, з його сусіднього села Перегінське чоловіки почали масово виїжджати за кордон.  Разом з тим він стверджує, що не чув, щоб хтось саме після перегляду відеоролика Коцаби відмовився від мобілізації.

Після цього обвинувачений почав задавати йому ряд запитань “на адекватність” та вести себе агресивно. Однак суддя попросила Руслана Коцабу опанувати себе, інакше вона призупинить слухання.

Свідок №43 – поліцейський із села Черемхів Коломийського району Василь Андрусишин. Він каже, що 1 лютого 2014 року йшов у магазин за продуктами. Однак побачив неподалік від церкви скупчення людей. Серед них був і Коцаба, який представився журналістом.

«Він питав людей, як вони ставляться до мобілізації. А коли люди запитали як він ставиться до неї, то Коцаба сказав, що він проти мобілізації. Людей це обурило, вони сказали, що є патріотами і будуть захищати Україну, – розповідає свідок. –  Коцаба приїхав ще з двома чоловіками на чорній машині, здається, це був «Нісан». Потім він поїхав у напрямку сусіднього села».

Після допиту свідків сторона обвинувачення заявила про відмову від допиту інших свідків та переходу до допиту підсудного. Вони пояснили, що решта свідків не можуть з’явитися в суд, оскільки частина зараз в АТО, один загинув, а один доглядає за важкохворим родичем.

Монтян та Коцаба дуже зраділи такому повідомленню. Однак потім Коцаба сказав, що може було б добре, якби хлопці з АТО приїхали давати свідчення, мовляв, заодно і вдома побували б. Після цього його дружина та мати попросили помовчати Коцабу.

Суд нагадав обвинуваченому, що згідно з законом він може відмовитись від дачі показань, однак Коцаба заявив, що готовий свідчити.

Наступне судове засідання відбудеться 5 лютого о 10:30.

1V9HrJEoHm4

Нагадаємо, що Руслан Коцаба заявив, що зараз війна йде між Московою та Вашингтоном, а ми є гарматним м’ясом.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!