Суд стягнув із підприємства понад два мільйони штрафу за вирубку лісу на Яремчанщині

Господарський суд Івано-Франківської області задовольнив позов Державної екологічної інспекції у Івано-Франківській області.

В результаті, з державного підприємства “Ворохтянське лісове господарство” у фонд охорони навколишнього природного середовища села Поляниця Яремчанської міської ради стягнуто 2 360 152, 92 гривень шкоди, заподіяної державі внаслідок порушення норм лісового законодавства, повідомляють у прессслужбі Господарського суду.

Суд встановив наступне: актом перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів у квітні 2016 року встановлено незаконну рубку дерев по окремих кварталах Поляницького лісництва.

Відповідно до розрахунку розмір шкоди, завданої лісу незаконною рубкою дерев на території лісового фонду Поляницького лісництва ДП “Ворохтянське ЛГ”, становить 2 360 152, 92 гривень.

Позивач вказав, що державне підприємство “Ворохтянське лісове господарство” не виписало лісорубних квитків на вирубку дерев у відповідних кварталах та лісових ділянках. Крім того, не забезпечило охорону лісу від незаконних рубок, хоча такий обов’язок покладено саме на відповідача, як на постійного лісокористувача.

Відповідач проти позову заперечив та вказав, що перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства на території лісового фонду Поляницького лісництва ДП “Ворохтянське ЛГ” проведена необ’єктивно та упереджено.

25 травня 2017 року ухвалою суду було призначено у справі комплексну лісогосподарську та інженерно-екологічну судову експертизу. Оскільки відповідач не сплатив рахунок вартості проведення експертизи, ухвала залишена без виконання.

9 січня 2020 року провадження у справі було поновлено. Згідно зі статтею 107 Лісового кодексу України підприємства, установи, організації і громадяни зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Детальніше з текстом рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 18.02.2020 р. у справі №909/1146/16 можна ознайомитись за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/87773310.

До теми. За незаконну вирубку лісу суд стягнув понад 180 тисяч з Надвірнянського лісгоспу

Фото – ілюстративне.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!