Суд у справі Синишина: екс-інженер підписував документи для ознайомлення

 • В Івано-Франківському міському суді, сьогодні, 30 листопада, продовжують розглядати адміністративне правопорушення у справі порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Правопорушником виступає інженер КП «ЄРЦ» (тепер МІУК) та депутат міськради від «Свободи» Віктор Синишин.

  Сьогодні на засіданні присутні троє свідків – Олександр Качанко, Мирон Джус і Наталія Сербин.

  Першим виступив Олександр Качанко, заступник директора ЄРЦ на момент  правопорушення.

  “Інженер не міг укладати договори в силу своїх обов’язків, це робив я, або директор підприємства. Наявність чи відсутність підпису інженера ні на що не впливала”, – сказав Качанко.

  Прокурор спитав чи знав Качанко на момент укладення договорів, що до цієї фірми мав стосунок Синишин, той відповів, що ні.

  Прокурор зазначив, що в одному акті де написано, що претензій ЄРЦ д0 Станіслав-ІВ нема, є підпис Віктора Синишина. На що Олександр Качанко відповів, що Синишин підписав цей документ для ознайомлення і він ні на що не впливає. Суддя здивувалася, якщо документи ні на що не впливають, то навіщо тоді вони? На що свідок відповів, щоб споживачі не мали претензій.

  Далі суддя поцікавилася, чи входило в обов’язки Синишина підписувати дефектні акти, якщо ні то чому він їх підписував?

  На запитання відповів сам Віктор Синишин: “Інженер-інспектор – це майстер, який займався сферою енергетики. А ТзОВ “Станіслав-ІВ” є контрагентом на обслуговування електромереж. Це є дотичні сфери”.

 • Другий свідок – Джус Мирон, який є зараз директором МІУК, а на той час був головним інженером ЄРЦ, розповів, що визначали підрядників він і керівник підприємства, інженер Синишин не мав до цього стосунку, також він не приймав роботи. Те що він підписував документи, означає тільки те, що він мав знати про ці роботи.

  “Ми би все одно замовляли ці роботи”, – сказав Мирон Джус.

  “Синишину не інкримінується те, що він міг вплинути, – відповіла суддя, – а те що він не повідомив, що був керівником фірми- підрядника”.

  “Синишин відповідав за електромережі і був засновником товариства, – відповів Мирон Джус, – а я на час укладання договорів не знав про це, дізнався про це з Інтернету”.

  Прокурор спитав, а якби він це знав, то чи би замовляли у нього роботи? Джус сказав, що спершу би зібрав нараду і порадився з юристами. Віктор Синишин підписував акти для ознайомлення, вважає Мирон Джус.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!