Суд зберіг національний природний парк “Гуцульщина”

 • 3 грудня колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду постановила рішення в адміністративній справі за позовом Коломийської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства екології та природних ресурсів України, Національного природного парку “Гуцульщина” до Пістинської сільської ради Косівського району про визнання протиправним та нечинним рішення, яким припинено господарську діяльність НПП “Гуцульщина” та здійснено розпорядження природними ресурсами парку шляхом передачі повноважень по охороні лісу іншому підприємству.

  Про це інформує «Судово-юридична газета».

  Суд апеляційної інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про те, що рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.07.2019 слід скасувати та задовольнити апеляційну скаргу прокуратури Івано-Франківської області.

  Приймаючи судове рішення, колегія суддів виходила з того, що відповідно до норм чинного законодавства України, управління національними природними парками та прийняття рішень щодо їх створення, ліквідації та діяльності не входить до компетенції відповідача. Згідно зі статтею 53 Закону України “Про природно-заповідний фонд України”, рішення про створення національних природних парків приймаються Президентом України. Приймаючи оскаржуване рішення, відповідач вийшов за межі сфери власної компетенції та повноважень.

  Суд першої інстанції помилково не врахував відсутність повноважень органу місцевого самоврядування (відповідача) на втручання у господарську діяльність юридичної особи публічного права (НПП “Гуцульщина”), а також на розпорядження землями і природними ресурсами об‘єкту природно-заповідного фонду.

  Постанова доступна для ознайомлення в ЄДРСР за №0940/1703/18.

 • Зазначається, що Національний природний парк «Гуцульщина» створений Указом Президента України від 14 травня 2002 року. Він розташований у межах Косівського району Івано-Франківської області, протяжність Парку з північного заходу на південний схід приблизно 29 км, а з північного сходу на південний захід — 20 км.

  Нагадаємо, навесні цього року національний парк “Гуцульщина” скаржився на рейдерське захоплення території.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!