Суд зобов’язав Верховинську РДА виплатити учаснику бойових дій грошову допомогу

 • Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Верховинської районної державної адміністрації.

  Йдеться про невиплату учаснику бойових дій з Прикарпаття щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, інформують у пресслужбі суду.

  Суд дійшов висновку, що позовні вимоги учасника бойових дій є обґрунтованими.

   «У 2020 році при нарахуванні щорічної разової грошової допомоги до 5 травня одночасно діяли Закон України “Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту” і Постанова № 112. Згідно з постановою Кабінету Міністрів, у 2020 році виплата разової грошової допомоги до 5 травня, учасникам бойових дій  здійснюється у розмірі 1390 гривень, тобто у розмірі меншому, ніж це передбачено законом. Виходячи із визначених Кодексом адміністративного судочинства України загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, для визначення розміру разової грошової допомоги учасникам бойових дій у 2020 році слід застосовувати не Постанову № 112, а Закон України, який має вищу юридичну силу», – пояснюють у суді.

   Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку.

  Читайте також: Після втручання прокурорів на Калущині утворили службу у справах дітей

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!