Суди під контролем: У Франківську обговорюють важливість відкритості судів

Сьогодні, 31 жовтня, в Івано-Франківську за круглим столом зібралися представники нардепів, поліції, прикарпатські судді та активісти. Темою розмови стала відкритість суду та комунікація з громадськістю.

 “Ми зібрали представників суддів, народних депутатів, поліції, щоб обговорити  проблеми, аби судді запрацювали і до них піднялась довіра. Судді мають розуміти, що тепер вони під контролем, бо раніше цього ніхто не моніторив, мають працювати ефективно і на благо громади”,- зазначив Віталій Світлик, директор “Центру політичних студій”.

Читайте також: Суди без суддів

На круглому столі учасники зібралися, аби врешті обговорити те, що найбільше хвилює: відкритість суду, довіра громади до суддів, необхідність звітуватися суспільству.

Суддя Андрій Малєєв переконує, це має велике значення, адже саме суди уособлюють правосуддя:

“Це зараз вкрай важливо, бо між судами і суспільством утворився комунікаційний вакуум і його необхідно якось заповнити. Суди критично сприймають, бо вони уособлюють правосуддя: цінності змінилися, а суди можливо ще не встигли реорганізуватись. Потрібно налагоджувати стандарти комунікації”,- зазначив суддя обласного апеляційного суду.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!