“Суспільне Мовлення” розпочало приймати заявки на участь у національному відборі на “Дитяче Євробачення 2024” за спрощеними правилами.
Музичною продюсеркою відбору вже вдруге стала співачка Світлана Тарабарова, пише “Суспільне Культура”.
Авторська пісня не обов’язкова
Щоб зробити участь у нацвідборі доступнішою для юних виконавців, ввели умову, що мати авторську пісню не обов’язково. Достатньо лише записати два кавери на популярні пісні та особисте відеопредставлення. Така зміна максимально розширить можливості для участі й створить рівні умови для всіх учасників.
Водночас юні автори все ще мають змогу подати на розгляд додаткову авторську пісню за бажанням, проте ця опція жодним чином не впливає на можливість проходження до наступного етапу відбору.
“Маємо нагоду в цьому році знайти справді унікальні таланти, які після конкурсу, попри результати, понесуть із собою в доросле життя неймовірний досвід. Досвід, яким радо поділиться наша dream team. Досвід і пісні, в які ми вкладемо всю душу”, — зазначила Тарабарова.
Детальніше про нововведення та умови участі у нацвідборі
- Участь можуть взяти діти віком від 9 до 14 років. Як і в попередні роки, до участі у відборі допускають як сольних виконавців, так і гурти, склад яких не перевищує шести людей.
- Цьогорічна заявка складається з відеозаписів живого виконання двох кавер-версій популярних пісень в різних стилях та відеовізитівки з представленням юного артиста чи артистки.
- За бажанням учасники можуть подати на розгляд додаткову авторську пісню: допускаються демоверсії, які в разі проходження до фіналу будуть допрацьовувати.
Подання авторської пісні
Подання авторської пісні не впливає на можливість проходження учасників до наступного етапу відбору — це радше додаткова можливість.
Якщо дитина, яка подала авторську пісню, потрапить до списку фіналістів, “Суспільне” на свій розсуд визначить — залишити цей трек для виконання у фіналі відбору чи надати нову оригінальну композицію.
- Хронометраж додаткової авторської пісні повинен становити від 2,5 до 3 хвилин. Крім того, пісня не повинна бути оприлюдненою до 1 травня 2024 року, а її текст має бути щонайменше на 60 % україномовним.
- За результатами загальнонаціонального попереднього відбору до 25 липня буде сформовано лонгліст до 15 учасників, які візьмуть участь у літній “зірковій школі”.
- Для надання професійних консультацій до участі буде залучено експертну раду, до якої увійдуть три представники музичної індустрії.
- За результатами навчання та консультацій з експертами буде обрано 6 фіналістів, після — відбуватиметься підготовка пісень, з якими учасники виступлять у фіналі.
- Фінал нацвідбору на “Дитяче Євробачення 2024” відбудеться у вересні в онлайн-форматі.
- До вибору представників України на “Дитячому Євробаченні” у фіналі відбору долучаться 3 члени журі та глядачі.
Нацвідбір на “Дитяче Євробачення” вдруге пройде під гаслом “Мрій сміливо!”, проте цьогоріч — з оновленою графічною концепцією: основним візуальним образом став яскравий, нестримний та бурхливий творчий вир.
Динаміка напівкруглих графічних ліній та їхня багатошаровість підкреслюють сміливість, а яскраві кольори додають настрою мрійливості. Насиченість кольору є метафорою чистої природи дитячої творчості, а також радості та емоційної насиченості їхнього світу.