Український альбом номінували на «музичний Оскар»

 • Український реліз барокової музики змагається у номінації “Проєкт року у сфері спадщини”.

  Український реліз “Українське бароко: Concordacii Animos” від платформи Open Opera Ukraine увійшов у шортлист престижної премії міжнародної мережі стародавньої (ранньої) музики REMA.
   
  Про це повідомила в коментарі власному кореспондентові Укрінформу програмна директорка Open Opera Ukraine Анна Гадецька.

  “У царині ранньої музики (Early Music) – ми її називаємо старовинною. Хоча правильно говорити саме “рання музика” – є така міжнародна мережа REMA, яка об’єднує фестивалі та окремих людей, які займаються цією ранньою музикою в усьому світі. Ця мережа має свою нагороду у царині ранньої музики, в різних номінаціях – що виконується за рік і з цього вибирається найкраще. І наш диск, який ми записували у 2023 році, і який називається “Українське бароко: Concordacii Animos”, де є дві версії Воскресенського канону Миколи Дилецького, увійшов у шортлист цієї нагороди”, – повідомила експертка у сфері барокової музики.

  Визначення переможців REMA Awards 2024 проходитиме 6 червня у Стокгольмі. Український реліз барокової музики змагається у номінації “Проєкт року у сфері спадщини”.

  “Сподіваюся, що ми переможемо, але саме потрапляння у цей шортлист – це вже велика відзнака. Ще ніколи до цього українська музика не потрапляла у цю категорію і не була так високо оцінена. Премія REMA – це щось як “Оскар” у сфері ранньої музики. То ж це означає, що велика кількість людей, експертів у всьому світі дізнаються про українське бароко, про Миколу Дилецького, та, можливо, це більше зацікавляться яскравим українським суб’єктним голосом у царині ранньої музики”, – зазначила Гадецька.

  Що відомо

  Восени 2023 року незалежна платформа Open Opera Ukraine випустила альбом Ukrainian Baroque: Concordacii Animos із партесними творами Миколи Дилецького і невідомих авторів у виконанні вокального ансамблю Partes, що спеціалізується на виконанні музики бароко.

  Музиканти записали альбом в автентичному для бароко просторі Кирилівської церкви Національного заповідника “Софія Київська”. Реліз уже доступний на Spotify, Apple Music та YouTube Music. Центральним твором збірки є Воскресенський канон Миколи Дилецького, який вперше виконали у двох наявних на сьогодні авторських версіях.

  Читайте також: На Прикарпатті відбувся духовний фестиваль

 •  

  Аудіо: Ukrainian Baroque: Concordacii Animos 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!