Своїми руками: як волонтери змінили бібліотеку на Івано-Франківщині (ВІДЕО)

Волонтери взялись за реабілітацію занедбаного книгосховища на Івано-Франківщині і тепер там безліч відвідувачів. Реалізувати проєкт місцевим жителям допомагали волонтери організації БУР – Будуємо Україну Разом.

Надвірна – це невелике містечко на Івано-Франківщині. Серед місцевих пам’яток і руїни колись величного замку, і ратуша зі шпилястим дахом. Та туристів це не надто принаджує, пише ТСН.

А найтихіше місце, мабуть, у будівлі, серед тисяч книжок. Гід до світу літератури тут – Оксана Володимирівна. Бібліотекарем вона працює вже 30 років. Та читачів з кожним роком усе менше. Не хочуть іти до занедбаної будівлі. Тому привабити сюди більше відвідувачів вирішив Михайло. На допомогу покликав волонтерів проєкту БУР – Будуємо Україну Разом. Із ними, як завжди унікальна майстерня на колесах, укомплектована для робіт будь-якої складності.  На допомогу Михайлу уже приїхали десятки волонтерів. Активна молодь із різних регіонів країни, яка допомагає відбудовувати об’єкти дозвілля.

Серед них і Ґабріель. До Надвірної приїхав аж з Ірландії.

«Вони займаються доброю справою. Я вирішив, це буде хорошим досвідом і для мене», – каже дівчина.

Не пасуть задніх і місцеві, приєдналися до робіт на заклик Михайла.

«Мене закликали друзі і сказали: в тебе є БУР-табір, там тобі буде дуже весело», – каже місцевий житель Дмитро.

Над осучасненням бібліотеки у Надвірній працювали півсотні приїжджих волонтерів, двоє – з-за кордону, і 20 місцевих жителів. Разом вони трудилися 60 годин, витратили на ремонт старого приміщення 55 тисяч гривень. Тепер оновлену бібліотеку не впізнати. Тут більше світла і простору. Є зона для читання та відпочинку і навіть – сцена.

Від нового робочого місця Оксана Володимирівна  у захваті.

«Я очікувала змін, але таких змін великих я не очікувала», – каже жінка.

Тепер її мрія здійснилася: в бібліотеці – знову багато читачів.

«Я дуже рада, що таке відбувається в Надвірній. Я за те, щоб у кожному маленькому містечку, селищі України таке було. Тому що мені здається, тут прекрасно», – кажуть місцеві.

А волонтери тим часом рушають далі, на них чекає наступний будівельний майданчик – у Нових Санжарах.

До теми: У Франківську презентували книгу про адвоката Степана Бандери

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!