Свято хустки: У Франківську провели флешмоб та майстер-клас

Сьогодні, 7 грудня, в Івано-Франківську влаштували свято української хустки.

Цього року у Франківську вперше відзначають Всесвітній день української хустки. Відтак франківців запросили долучитися до флешмобу «Зроби фото з хусткою», який відбувся у Палаці Потоцьких.

“Ідея свята виникла спонтанно – вінницькі дівчата запустили флешмоб, а ми його підхопили. Це сталося дуже швидко, ми навіть не думали, що буде стільки людей. З хустками пов’язано багато вірувань, і так само багато є різних намоток”, – розповіла Людмила Лінник, співорганізаторка події.

У цей день вшановують великомученицю Катерину. Її вважають покровителькою любові та шлюбу, яка допомагає дівчатам відшукати свого судженого. День Катерини також називають «святом дівочої долі».

“Я з дитинства люблю наші українські строї, вишиванки і хустки. Останні у нас пов’язані з квітами. Не уявляю дух Різдва без хустки, як і багато інших українських свят. Я сьогодні показуватиму 5-6 намоток хустки. Мені дуже хочеться, щоб наші дівчата були красивими”, – сказала Ольга Івасів, шанувальниця українських традицій.

Франківські жінки та дівчата прийшли на майстер-клас і вчилися зав’язувати справжню хустку, як це робили у давнину. А тим, хто не мав хустин, їх позичали. Крім того, експериментували і з традиціями інших країн. Зокрема, дівчата пробували різні намотки – навіть екзотичні африканські.

Читайте також: Код нації – у Франківську 850 студентів та викладачів танцювали в вишиванках

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!