“Системі, яка зараз є, потрібно показувати ж*пу”: У Франківську “Хамерман знищує віруси” розповідає про провокативне мистецтво

Сьогодні, 15 червня, в Івано-Франківську гурт “Хамерман знищує віруси” провів лекцію про провокативне мистецтво як метод залишатися чесними зі слухачами та суспільством.

Нагадаємо, що вчора Володимир Пахолюк та Альберт Цукренко сколихнули місто своєю епатажною музикою. Сьогодні на виступ відреагувала місцева влада.

Зокрема, мер міста Руслан Марцінків доручив Володимиру Гайдару освятити місце проведення заходів – Палац Потоцьких. А секретар міської ради Оксана Савчук порадила організаторам, які називають це мистецтвом, сісти в гелікоптер і полетіти з нашого міста.

“Назва сьогоднішньої лекції ставить мене в тупик, бо я не рахую нас провокативними. Провокація розуміється, як агресивна реакція у відповідь, а її немає. Я вважаю, що “Хамерман знищує віруси” несе радість”, – каже Володимир Пахолюк.

Співак додає, що  негативна реакція на них, як виявилось, все-таки можлива.

Натомість Альберт Цукренко сказав, що вони несуть радість, допомагають перемогти неврози і задавати питання, на які люди мають самі шукати відповідь.

Також Володимир додав, що деякі люди вважають, що їхня місія – показувати ж*пу.

“Не скажу, що вони не праві, бо системі, яка зараз є, потрібно показувати жопу. І будемо це робити поки все не поміняється. Але є і інші аспекти нашої творчості”, – каже Пахолюк.

Також хлопці розповідають, що “всі ми люди невільні” і весь психоаналіз показує сучасну людину як суб’єкта. Тому вони хотіли трохи збільшити свободу. Коли вони їхали на “Порто Франко”, то хотіли не тільки показувати голі сідниці, а поговорити з людьми про свободу і те, що її мало.

“Любий наш виступ фокусується навколо цього феномену. Ми хотіли на це натякнути і нам це вдалось. Шоубізнес не хоче артиста, він хоче біоматеріал, який просто буде йти за системою. А ми так не хочемо. Хоча, у нас була ідея, зробити останній концерт, але потім подумали і сказали “ні”, та й отримали пропозицію від “Порто Франко”. Це один із небагатьох фестивалів із власним обличчям. Він просто топовий, тому якщо нас ще запросять, то ми не проти”, – додає Пахолюк.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!