Тарифи на електроенергію зростуть одразу після закінчення війни

 • Тарифи на електроенергію, на думку експерта з житлово-комунальних послуг, зростуть одразу після закінчення війни.

  Оскільки вони у ЄС набагато вищі, ніж в Україні, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “24 канал”.

  Експерт з ЖКП Олег Попенко підкреслив, що у Європі вартість електроенергії на сьогодні для побутового населення складає понад 10 гривень. В деяких країнах понад 15 гривень, або навіть більш як 30 гривень. Об’єднання України з європейською електромережею приведе до того, що вартість електроенергії в Україні буде зростати.

  “Тому що є отой псевдоринок, який був створений в Україні. Псевдоринок електроенергії і приведе до того, що невигідно буде продавати електроенергію побутовому споживачу по 1,68 гривні, коли можна буде продавати її, наприклад, по 20-30 гривень в ЄС”, – пояснює Олег Попенко.

  Також Попенко нагадує, що росія обмежує постачання газу в Європу, а багато компаній, які виробляють електроенергію, працюють в ЄС на газу.

  “Тому що ніхто не гарантує, що найближчим часом, десь через пів року, одразу після перемоги, вартість електроенергії не зросте в рази”, – вважає експерт з ЖКП.

  Ціна електроенергії в ЄС зросла до нових рекордних показників наприкінці минулого тижня (26 серпня) внаслідок обмеження поставок газу через “Північний потік-1” напередодні опалювального сезону. Стрімка інфляція також підживлює зростання цін на електроенергію.

 • До 31 жовтня цього року для побутових споживачів (пересічних українців) в Україні діє тариф 1,44 гривні та 1,68 гривні за кіловат-годину й залежить від обсягу спожитих кіловатів:

  • до 250 кіловат-годин на місяць (включно) – 1,44 гривні за кіловат-годин (з урахуванням податку на додану вартість);
  • понад 250 кіловат-годин на місяць – 1,68 гривні за кіловат-годин (з урахуванням податку на додану вартість) за весь обсяг споживання.

  Експерт розповів, що для бізнесу (не побутових споживачів) кіловат електроенергії в середньому коштує близько 3,5 гривні, але вже з 1 вересня прайс-кепи підвищаться.

  Читайте також: За минулий рік прикарпатці накрали електроенергії на 11 мільйонів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!