В Івано-Франківську відкрили персональну виставку майстрині ліжникарства з Яворова Руслани Гончарук.
Презентація відбулася сьогодні, 19 жовтня, в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі імені І. Франка, інформує “Галицький кореспондент“.
“У нас це вже сотні років передається від покоління до покоління. Тому і ми тепер передаємо своїм дітям. Вони ще маленькі, а вже вміють ткати. Я вже тчу ліжники з самого дитинства й сьогодні презентую їх та ґуні (вовняний одяг). Це традиційні вироби нашого села Яворів. Тут я представила і класичні ліжники, ті які ткали люди в давнину і передавали нам, і ті, які вже сучасні – я сама придумала і втілила в українську символіку, – ділиться майстриня.
Руслана розповіла, для того, щоб зробити один ліжник з самого початку, потрібно витратити багато часу: спочатку обробка вовни, прятіння, а потім вже ткацтво. А от якщо нитки вже готові, то потрібен тиждень.
За словами майстрині, ліжник і ґуня слугували оберегом наших предків. Зазвичай їх одягали на свята, а тепер вона сама створює такі ґуні, які можна одягнути й у звичайний день.
Також Руслана Гончарук зробила ґуні для мюзиклу “Гуцулка Ксеня”. Тому під час презентації її виробів, актори вистави продефілювали в ґуні, створеними майстринею.
“Я приїхав до Руслани Гончарук, передивився, які в неї були ґуні, а потім ми почали говорити, що мені треба для всіх героїв вистави “Гуцулка Ксеня”. Частину речей ми купили у майстрині, а частину вона робила спеціально на виставу. Ця, яка на мені, я наскільки закохався в роботу, що сам захотів для себе ґуні і вона дуже дорога для мене. Дуже тішуся, що ці всі символічні речі знаходитимуться в стінах нашого театру” – розповідає директор Драмтеатру Ростислав Держипільський.
Виставка триватиме до неділі, 31 жовтня.
Читайте також: До Франківська вперше в історії привезуть картини Шевченка