Тлумацька ОТГ планує стати енергонезалежною громадою

 • Після послідовних кроків з підвищення енергоефективності у Тлумацькій громаді, витрати за споживання електроенергії в минулому опалювальному сезоні вдалось скоротити майже на 2,5 мільйона гривень.

  Про це розповів голова міської ради ОТГ Роман Круховський.

  «У 2017 році, одразу з утворенням ОТГ, ми почали здійснювати системну роботу з ефективного використання енергетичних ресурсів. Через те, що у нашій громаді багато бюджетних установ, – з місцевого бюджету йшли колосальні витрати за споживання ними енергоносіїв. Отож ми почали працювати над тим, аби поступово зменшувати навантаження на бюджет ОТГ», — говорить він.

  За словами Романа Круховського, першим кроком став пошук компромісу з місцевими підприємцями, які надавали послуги з теплопостачання. Так, в результаті перші дві котельні (в Тлумачі та селі Остриня) громада взяла у оренду.

  «З місцевого бюджету здійснювали оплату за оренду приміщень котелень та обладнання. За власні кошти закуповували дрова, здійснювали оплату праці найманим працівникам. Таким чином почали здійснювати заходи, щоб поступово ставати енергонезалежними», — підкреслив очільник громади.

  Другим кроком стало проведення заходів з енергозбереження вже у самому центрі громади.

 • «У Тлумачі є два дитячих садочки, котрі також обслуговувались приватним підприємством. Щоправда, ці послуги, як правило, були лімітованими та надавались лише у період опалювального сезону. Нами було прийнято рішення: у одному із таких садків побудувати нову котельну (за понад мільйон гривень), а в іншому вже шляхом укладання договору фінансового лізингу її викупити. У такий спосіб нам вдалось викупити наступні дві котельні, одна з яких сьогодні обслуговує Тлумацьку гімназію», — зауважив Роман Круховський.

  Нині у громаді, аби у повній мірі стати енергонезалежними, хочуть придбати ще дві котельні та поставити їх на баланс місцевого підприємства «Тлумачкомунсервіс».

  Читайте також: У Тлумацькій ОТГ оновлюють систему водопостачання

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!