Тоді вдалося врятувати, а зараз – ні: восьмирічний хлопчик, який помер від коронавірусу, вже мав важку пневмонію

 • У Коломийській центральній лікарні від ускладнення коронавірусу помер восьмирічний хлопчик. Він був вихованцем Печеніжинської школи-інтернату для дітей з інтелектуальними порушеннями.  

  Це вже четверта дитяча смерть в Україні від початку пандемії. Всього за минулу добу зафіксували 66 летальних випадків. Захворіло 4766 людей, повідомляє “ТСН”.

  За словами директорки школи, 14 жовтня хлопчик був вдома, а 15 жовтня повернуся до школи без жодних симптомів хвороби. Втім уже ввечері в нього піднялася температура. Дитину забрали в реанімацію в тяжкому стані з пневмонією. Хлопчик мав чимало супутніх захворювань. За добу він помер.

  Зараз в Печеніжині працює спеціальна комісія облдержадміністрації, яка перевіряє, чи вчасно дитині надали першу медичну допомогу.

  Медичний директор Коломийської  ЦРЛ Віктор Бойко розповідає, що хлопчика одразу госпіталізували в реанімацію, повідомляє “НТК”.

  У день його смерті прийшов результат аналізу на коронавірус і він виявився позитивним. Тож причиною смерті є коронавірусна інфекція та двобічна пневмонія, яка була діагностована ще прижиттєво.

  «З моменту госпіталізації дитина була переведена на штучну вентиляцію легень протягом шести годин. Тому що так різко наступало погіршення стану. Цьому є пояснення. Виявилося, що дитина рік тому перебувала на лікуванні в обласній клічній дитячій лікарні також із важкою пневмонією і знаходилась певний період на керованому диханні, тобто інтубуванні. Але тоді дитину вдалося врятувати, а зараз ми її втратили», – зазначив Віктор Бойко.

  Нагадаємо, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що дитина померла в Івано-Франківській області. Хлопчик поступив у лікарню в дуже важкому стані в четвер, 15 жовтня о 21 годині. Дитину забрали одразу в реанімацію. У нього була пневмонія з ускладненнями.

  “Хлопчик був підключений до апарату штучної вентиляції легень. Лікарі боролись. У п’ятницю зробили ПЛР-тест, коронавірус підтвердився. На жаль, у суботу, 17 жовтня, дитина померла. Лікарі не змогли її врятувати”, – сказав Степанов.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!