Той будує, той руйнує…

У самому центрі Коломиї, на вулиці Сагайдачного, 18/2 активно ведуться будівельні роботи, які коломиянка Галина Беля називає незаконними. Її сусід затіяв реконструкцію своєї частини будівлі під торговий центр, внаслідок цього у належному їй приміщенні з’явилися численні тріщини.

Погрожував брат заступника мера

Галина Беля у 2007 році придбала приміщення у самісінькому центрі Коломиї, що на вулиці Сагайдачного, 18/1. Із сусідом, якому належала інша частина будівлі, за адресою Сагайдачного, 18/2, проблем не було. Приміщення на горищі вони домовилися використовувати спільно, облаштувавши там навчальний клас для дітей із сиротинця.

У 2009 році сусід продав частину будівлі Любомиру Саві. У приміщеннях на другому поверсі, говорить пані Галина, діти вже на той час не навчалися, тому вона запропонувала новому власнику здавати їх в оренду. Спочатку Любомир Сава погодився, але згодом раптом заявив, що «забирає горище собі». «Я сказала пану Любомиру, що так не можна, бо ми є рівноправними власниками будівлі, сусідами – спільне горище, спільний підвал. Запропонувала йому розділити горище без сварок», – каже Беля.

З горем навпіл приблизно через пів року Сава погодився поділити будівлю, у Бюро технічної інвентаризації все зміряли і вручили їй та сусідові технічні паспорти. «Тоді я зробила зі свого боку сходи, бо раніше вхід був зі сторони пана Любомира. Підвал розташований на земельній ділянці Сави, на його стороні, тому, я вирішила його залишити сусідові, хоча це спільна власність», – розповіла коломиянка.

Через два роки Сава заявив пані Галині, що має намір на місці будівлі звести торговий комплекс. «Я погодилася і запропонувала йому купити свою частину будинку, але сусід тягнув з відповіддю місяць за місяцем. Нарешті заявив, що купувати мою частину будівлі передумав і буде зводити торговий центр на місці лише своєї ділянки. Я обурилась. Відповіла, що так не можна, адже моя частина будівлі від його забудови може просто розсипатись, бо ж будинок старий. У відповідь почула, що його це не цікавить», – зауважує пані Галина.

Згодом на місце майбутньої забудови приходили потенційні забудовники. За словами пані Галини, вони говорили сусідові, що «будова проблемна» і для початку будівельних робіт треба отримати згоду від власниці іншої частини будівлі. Про те, що будова може зруйнувати її частину будинку, пані Белю попередили також фахівці з Івано-Франківська. «Все це тягнулося кілька років… Нам навіть погрожували, шантажували, бо хотіли купити мою частину за безцінь», – розповідає коломиянка.

А два роки тому, стверджує пані Галина, вона мала розмову із братом заступника мера Коломиї Богдана Федорука – Назаром. Той категорично заявив: «Я буду будувати торговий центр на цьому місці, хочете ви цього чи не хочете. Я вас питати не буду. Дозволу мені на це ніякого не треба».

1 серпня минулого року пані Галина знову звернулася до франківських фахівців, які підтвердили: зводити новий об’єкт без згоди усіх власників будівлі – незаконно. Цей висновок вона надала у Коломийську міську раду та у відділ у справах державного архітектурно-будівельного контролю.

7 березня цього року частину ділянки, що належить Любомиру Саві, обгородили високим парканом. Які роботи тут збираються вести, ніхто пояснювати не поспішав. Звернення пані Галини до правоохоронців результату не дали – ніхто не квапився реагувати і зупиняти незаконне будівництво. Двічі жінка зверталася до суду у Коломиї, який призупиняв будівельні роботи, але Апеляційний суд Івано-Франківської області скасовував ці рішення.

На будинку – повно тріщин

Тим часом на вулиці Сагайдачного, 18/2 активно йдуть будівельні роботи, які виконує мале приватне підприємство виробнича фірма «Карпати». Начальник відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю Віталій Перлюк повідомив, що містобудівні умови та обмеження, без яких неможливі будь-які роботи, були видані відділом архітектури та містобудування Коломийської міської ради. Жодних порушень під час цього будівництва не бачить ні власник ділянки на Сагайдачного, 18/2 Любомир Сава, ні брат заступника мера Коломиї Назар Федорук. Стверджують, що мають всі дозвільні документи, а згода сусідки, відповідно до законодавства, не потрібна.

…Пані Христина у приміщенні, яке вже 8-10 років орендує у Галини Белі, торгує жіночим одягом. Каже, що з острахом чекає зими і навіть дощів. Від глибокого котлована, який встигли вирити будівельники, приміщення, в якому вона працює, відділяє фанера з дірками. «Коли падає дощ, стеля затікає. Я через стіну бачу, як на об’єкті працюють робітники. Ось – підлога тріснула… Я до цього приміщення уже звикла. Іншого такого немає. Раніше на подвір’ї розкладали товар, проводили розпродаж. Надіялась до останнього, що все завалять не так швидко…» – зітхає орендарка.

Галина Беля каже, що намагатиметься довести, що будівництво незаконне, і вимагатиме, щоб будівельні роботи поряд з її приміщенням припинили. Наразі справу за її позовом розглядатиме Коломийський міськрайонний суд.

Марія ГРИЦКІВ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!